صفحه اصلی / اسلایدر / پرتورم‌ترین شهر‌ها برای مستاجران

پرتورم‌ترین شهر‌ها برای مستاجران

کسب و کار نیوز - استان‌های همدان و اردبیل بعد از استان کرمانشاه، به ترتیب با تورم‌های ۳۸.۸ و ۳۴.۴ در رتبه‌های دوم و سوم قرارگرفته و بیشترین تورم نقطه به نقطه در حوزه اجاره بها را در فصل بهار امسال نسبت به بهار سال ۹۹ تجربه کرده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز ، درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در مناطق شهری کشور در بهار ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٩.١ درصد است؛ اما مناطق شهری استان کرمانشاه در همین دوره زمانی تورم ۳۹.۶ درصدی را تجربه کرده و پرتورم‌ترین استان برای مستاجران بوده است. در فصل بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، بیشترین نرخ تورم در بخش اجاره بها با ٣٩.۶ درصد مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ١٣.٩ درصد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. به عبارتی در فصل بهار١۴٠٠ خانوار‌های استان کرمانشاه به طور متوسط ١٠.۵ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوار‌های استان سیستان و بلوچستان بطور متوسط ١۵.٢ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.

اما نرخ تورم بخش اجاره بها در فصل بهار ۱۴۰۰ و در استان تهران نسبت به بهار سال گذشته ۳۱.۸ درصد بوده است و از این منظر تهران در رتبه پنجم پرتورم‌ترین‌ها برای مستاجران قرار گرفته است.

تورم نقطه به نقطه اجاره بهای واحد‌های مسکونی خانوار‌های شهری به تفکیک استان- بهار ۱۴۰۰

مسکن

همچنین مطالعه کنید:

نرخ سود بین بانکی به ۱۸.۱۷ درصد رسید

جدول تغییرات نرخ سود بین‌بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۸.۴۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *