صفحه اصلی / اسلایدر / گلایه برخی سهامداران از عدم دریافت سود سهام عدالت/ واریز سود برای ۴۴ میلیون نفر
گلایه برخی سهامداران از عدم دریافت سود سهام عدالت/ واریز سود برای ۴۴ میلیون نفر

گلایه برخی سهامداران از عدم دریافت سود سهام عدالت/ واریز سود برای ۴۴ میلیون نفر

کسب و کار نیوز- در حالی که برخی سهامداران عدالت از عدم دریافت سود مرحله دوم سهام عدالت گلایه می‌کنند، مدیر پرداخت‌ها و سیستم‌های تسویه سمات می‌گوید در این مرحله برای حدود 44 میلیون نفر سود سهام عدالت واریز شد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، بخش دوم سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ سهام عدالت در روز دوشنبه ۱۴ تیرماه به حساب صاحبان سهام عدالت چه در روش مستقیم و غیرمستقیم به میزان ۴۰ درصد واریز شد. در این زمینه برخی از مخاطبان فارس و سهامداران عدالت گلایه کردند که هنوز سود مرحله دوم سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند و عده‌ای نیز اعلام کردند که سود برای حدود ۵ میلیون نفر واریز نشده است.

خبرنگار فارس برای بررسی صحت و سقم این مسئله با حسین قشمی مدیر سیستم‌های پرداخت و تسویه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه تماس گرفت که وی گفت: سود سهامداران عدالت مربوط به ۴۰ درصد سود عملکرد سال ۹۸ شرکت‌ها در تاریخ ۱۴ تیرماه به حساب ۴۳ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۱۳ نفر واریز شد. وی گفت: مردم برای اطلاع از سودهای دریافت شده سهام عدالت خود می‌توانند به سامانه « سهام عدالت » مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۱۵۶۹ تماس بگیرند و از واریز سود خود مطلع شوند. 

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سمات گفت: در این بار مبلغ ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سودهای دریافتی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت از ۳۶ شرکت دریافت شده و در ۴۰ درصد باقی مانده سود عملکرد سال ۹۸ به حساب دارندگان سهام عدالت چه در روش مستقیم یا غیرمستقیم واریز شد. وی گفت: یک شرکت از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت افزایش سرمایه داشته که در قالب سهام جایزه و یا حق تقدم به سهامداران خود پرداخت خواهد کرد. 

قشمی گفت: از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت، افراد فوت‌شده طی ۱۵ سال گذشته خارج شده و برای کسانی که شماره شبای معتبر حساب بانکی داشته‌اند، سود سهام عدالت واریز شد. البته فوتی‌ها قرار است به روش واریز قهری در یک سامانه مخصوص سامانه قهری فوت‌شدگان سهام عدالت که در آینده با همکاری قوه قضائیه تشکیل می‌شود سود و سهام آنها بین ورثه توزیع شود، اما هنوز آن سامانه قهری راه‌اندازی نشده است. 

وی در مورد اینکه چرا سود سهام عدالت به حساب برخی افراد واریز نشده است، گفت: برخی از این افراد شماره شبای اشتباهی داده بودند یا حساب بلندمدت و یا حساب مشترک با فرد دیگر معرفی کرده بودند، برخی حساب ارزی معرفی کرده بودند که ما طبق قوانینی نمی‌توانیم به حسابهای یاد شده پولی واریز کنیم و کسانی که شماره شبای آنها درست بوده و حساب آنها از نظر توقیف بودن به دستور مقام قضائی و سایر مشکلات دیگر در جریان بوده، سود واریز کرده‌ایم. 

قشمی در مورد اینکه چه تعداد از سودهای واریزی برگشته است، گفت:‌از ۲۲ بانک که از طریق آنها سود توزیع شده است، تاکنون پنج بانک گزارش برگشتی‌ها را داده‌اند و بقیه هنوز دریافت نشده است.

وی گفت: برخی از افراد هم چندین شماره حساب داشتند که فکر می‌کنند در شماره حساب آنها واریز نشده، در حالی که در شماره حساب دیگری از آنها این سود واریز شده است. وی گفت: برای سهامداران عدالت که سود عملکرد سال ۹۸ سهام عدالت را شب عید نگرفته بودند، این‌بار سود تجمیع شده و به شرط اینکه حساب آنها مشکل نداشته باشد، سود به صورت تجمیع واریز شده است. 

به گفته قشمی، ۱۰ درصد باقی‌مانده سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ در قالب سهام جایزه و افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر به صورت حق‌تقدم به دارندگان سهام عدالت اختصاص می‌یابد. وی گفت: اکثر کسانی که اعتراض می‌کنند سود نگرفته‌اند، در بررسی سایر حساب‌های خود متوجه شده‌اند که سود آنها به حساب دیگری که قبلاً اعلام کرده است، واریز شده است. اگر حساب اعلام شده مشکل قضائی و توقیفی نداشته باشد، حتما سود سهام عدالت واریز شده است.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.