صفحه اصلی / اصناف / برندها / توسعه صنعت تهویه مطبوع در دستان شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران

توسعه صنعت تهویه مطبوع در دستان شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران

چند وقتی است که نجوای راه‌اندازی خط تولید داکت اسپلیت جی‌پلاس از گوشه و کنار صنعت به گوش می‌رسد و سرانجام شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران، خط تولید داکت اسپلیت اینورتر جی‌پلاس را در تاریخ اواسط تیرماه در محل کارخانه کاسپین گلدیران واقع در قزوین افتتاح خواهد کرد.

چند وقتی است که نجوای راه‌اندازی خط تولید داکت اسپلیت جی‌پلاس از گوشه و کنار صنعت به گوش می‌رسد و سرانجام شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران، خط تولید داکت اسپلیت اینورتر جی‌پلاس را در تاریخ اواسط تیرماه در محل کارخانه کاسپین گلدیران واقع در قزوین افتتاح خواهد کرد.

شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران در حوزه فنی-مهندسی، واردات، توزیع و خدمات پس از فروش محصولات تهویه مطبوع خانگی و صنعتی برندهای LG،  Rhoss، Midea و GPlus همواره در بازار صنعت ساختمان، حضور پررنگی داشته و اکنون تولید داخلی را هم به فعالیت‌های خود اضافه کرده است. در فاز اول تولید ۴۰۰۰ دستگاه داکت اسپلیت اینورتر (اسپلیت کانالی کم مصرف) در دستور کار این شرکت قرار گرفته و ظرفیت تولید سالانه تا ۱۵۰۰۰ دستگاه داکت اسپلیت اینورتر جی‌پلاس در سال اول در نظر گرفته شده است. در واقع شروع اولیه­ی تولید داخلی محصولات تهویه مطبوع خانگی و صنعتی شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران است که راهی است برای تولیدات محصولات دیگر این شرکت.

از خصوصیات بارز خط تولید این شرکت، انجام تست عملکردی کلیه محصولات در حین فرآیند تولید است. در فرآیند تست دستگاه­ها، پارامترهای مهم عملکردی شامل دما، فشار، میزان مصرف برق، هوادهی و… بررسی و از نظر کیفی کنترل می­گردد و همین موضوع می‌تواند نقطه تمایز این برند ایرانی باشد.

با توجه به اینکه ایران کشوری خشک و گرم است و کم آبی در آن مشهود است؛ استفاده از داکت اسپلیت به عنوان راه­حلی در جهت صرفه­جویی در مصرف آب و داشتن تهویه مطبوع پیشنهاد می­شود که خود می­تواند جایگزین مناسبی برای کولر آبی باشد. زیرا داکت اسپلیت باعث حذف مصرف آب می­شود؛ در صورتی که کولر آبی در هر ساعت به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ لیتر آب مصرف می­کند که برابر روزانه حداکثر تا ۴۵۰ لیتر است. کولر آبی در مناطق شرجی و رطوبت بالا و همچنین کاهش راندمان در دمای بالاتر از ۴۰ درجه سانتی­گراد کارآرایی چندانی ندارد. منتهی داکت اسپلیت اینورتر قابلیت نصب در تمامی اقیلم­های جغرافیایی ایران را دارد. همچنین این دستگاه از ورود هوای خارجی با آلودگی بالا بدون فیلتراسیون به داخل فضای داخل ساختمان جلوگیری می­کند؛ اما ورود آلودگی و گرد و غبار از طریق کولر آبی بسیار شایع است.

استفاده از داکت اسپلیت باعث حذف سیستم رادیاتور، موجب کاهش هزینه اولیه و عدم اشغال فضای مفید برای دکوراسیون داخلی می­شود. به عنوان نمونه، برای یک ساختمان ۵ طبقه ۱۰ واحدی با متراژ متوسط هر واحد ۱۰۰ متر مربع میزان فضای اشغال شده در مجموع طبقات تقریبا برابر با ۸ متر مربع است که با در نظر گرفتن قیمت متوسط تقریبی ۴۰ میلیون تومان در هر متر مربع در تهران در مجموع حدود ۳۲۰ میلیون تومان در صورت استفاده از سیستم داکت اسپلیت فضای مفید ساختمان افزایش خواهد یافت.

با توجه به نکات گفته شده و همچنین تاثیر بر خودکفایی و اقتصاد کشور، مزایای دیگر تولید این کالا مانند کاهش مصرف انرژی، استفاده از مبرد R410A، دوستدار محیط زیست و… برای شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران حائز اهمیت است.

همچنین مطالعه کنید:

عرضه بنزین ۱۵۰۰ تومانی در ۲۲۰ جایگاه

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی فروزنده با بیان اینکه تعداد جایگاه‌هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *