صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / آزادسازی ۱۶ میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی
آزادسازی ۱۶ میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی

آزادسازی ۱۶ میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی

کسب و کار نیوز- از ابتدای تأسیس صندوق توسعه ملی تا کنون، حدود16 میلیارد دلار از منابع ارزی که در حساب های صندوق بلوکه و مسدود شده بود آزاد و برای تأمین مالی طرح های جدید در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

به گزارش کسب و کار نیوز،  با ابطال مسدودی طرح های غیر فعال و کاهش مسدودی طرح‌هایی که به دلایل مختلف امکان بهره‌گیری از کل منابع درخواستی را نداشته اند؛ هم اکنون امکان بهره‌برداری این منابع توسط سایر متقاضیان فراهم شده است.

از آثار مثبت این اقدام می توان به شفافیت میزان تعهدات ارزی صندوق توسعه ملی به متقاضیان و همچنین امکان تامین منابع طرح‌های جدید واجد شرایط اشاره کرد که تا حد زیادی از بلا تکلیف ماندن منابع ارزی کشور جلوگیری می کند.

لازم به ذکر است؛ حدود ۷۷ درصد از کل منابع ارزی آزاد شده مربوط به طرح هایی است که از زمان تاسیس تا پایان سال ۱۳۹۵ برای آنها مسدودی صادر شده ولی به دلایل مختلف امکان استفاده از این منابع را نداشته اند. ضمن آنکه از مبلغ ۱۶میلیارد دلار مذکور، بیش از ۷٫۲میلیارد دلار آن در سالهای ۹۸ و ۹۹ رفع مسدودی شده و به چرخه ی تأمین مالی طرح های متقاضی تسهیلات از صندوق توسعه ملی بازگشته است.

همچنین مطالعه کنید:

امضا تفاهم نامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا با سایپا

به گزارش سایپانیوز در این مراسم که با حضور رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.