صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / تورم سالانه کالاهای صادراتی در فصل زمستان به ۱۷۲.۲درصد رسید / تورم کالاهای وارداتی ۵۳۴.۶درصد شد

بر اساس گزارش مرکز آمار؛

تورم سالانه کالاهای صادراتی در فصل زمستان به ۱۷۲.۲درصد رسید / تورم کالاهای وارداتی ۵۳۴.۶درصد شد

کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی به گروه « حیوانات زنده و محصـولات حیـوانی» (۷۶.۶ درصد) رسید.

براساس اعلام مرکز آمار تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل زمستان ٩٩ نسبت به فصل قبل، ۳۳.۰ درصد (با کاهش ۹.۶واحد درصدی نسبت به تورم پاییز) و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲۲۹.۸ درصد افزایش داشته‌است که نسبت به همین شاخص در پاییز ۲۰.۸ واحد درصد زیاد شده است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌های دلاری نیز در فصل زمستان نسبت به فصل قبل، ۷.۲ درصد (با افزایش ۶.۲واحد درصدی نسبت به تورم پاییز) و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷.۸ درصد افزایش داشته‌است که نسبت به همین شاخص در پاییز ۲.۸واحد درصد زیاد شده است.

کمترین نرخ تورم فصلی در بخش ریالی مربوط به گروه «اشیاء هنرى، اشیاء کلکسیون یا عتیقه» با صفر درصد بوده‌است. کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی مربوط به گروه « حیوانات زنده و محصـولات حیـوانی» (۷۶.۶ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه «ماشین آلات و وسایل مکانیکى؛ ادوات برقى؛ اجزاء و قطعات آنها و …» (۶۶۵.۷ درصد) است.

کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه « مواد پلاستیکى و اشیاء ساخته شده از این مواد و …» (۶۱ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه « ماشین آلات و وسایل مکانیکی، ادوات برقی و …́» (۶۱۹.۴ درصد) است.

راساس گزارش مرکز آمار تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داد‌ه‌های ریالی در فصل زمستان ۹۹ نسبت به فصل قبل، ۴۵.۴ درصد (با کاهش ۱۳.۹واحد درسی نسبت به تورم فصل پاییز) و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵۵۸.۳ درصد افزایش یافته که این نرخ در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز ۳۰.۶واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده‌های دلاری نیز در فصل زمستان ۹۹ نسبت به فصل قبل، ۱۲.۸ درصد افزایش (افزایش ۲.۸درصدی در مقایسه با تورم فصل پاییز) داشته و نسبت به فصل مشابه سال قبل نیز۵۶.۱ درصد افزایش یافته‌است. این نرخ در مقایسه با تورم نقطه به نقطه پاییز ۵.۹واحد درصد زیاد شده است.

کمترین نرخ تورم فصلی ریالی مربوط به گروه «خمیر چوب یا سایر موارد الیافی سلولزی و …» با ۴.۸درصد و بیشترین  مربوط به گروه « آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و…»  با ۹۹.۱ درصد است.

کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی مربوط به گروه « چوب و اشیاء چوبى، زغال چوب، چوب پنبه و..»(۱۰.۸ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه «آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و…» (۶۸۹.۱ درصد) است. کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه «چوب و اشیاء چوبى، زغال چوب، چوب پنبه و…» (۷.۳ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه«ماشین آلات و وسایل مکانیکى؛ ادوات برقى؛ اجزاء و قطعات آنها و…» (۶۰۳.۴ درصد) است.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش قیمت ها با رونق تولید

سرمقاله: قیمت گذاری دستوری در شرایطی که تولید کالا کم و محدود است نتیجه بخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *