صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / صنعت لوازم خانگی در مسیر دانش‌بنیان شدن/ اعضای هیات مدیره کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی انتخاب شدند

7 عضو هیات مدیره کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی انتخاب شدند

صنعت لوازم خانگی در مسیر دانش‌بنیان شدن/ اعضای هیات مدیره کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی انتخاب شدند

جلسه مجمع موسسین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای دانش‌بنیان کردن صنعت لوازم خانگی و استفاده از دستاوردهای علمی در این صنعت تشکیل شده، برگزار شد. طی این نشست که با حضور موسسین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی برگزار شد، اساسنامه این کانون تصویب و اعضای هیات مدیره آن مشخص شدند.

جلسه مجمع موسسین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای دانش‌بنیان کردن صنعت لوازم خانگی و استفاده از دستاوردهای علمی در این صنعت تشکیل شده، برگزار شد. طی این نشست که با حضور موسسین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی برگزار شد، اساسنامه این کانون تصویب و اعضای هیات مدیره آن مشخص شدند.

اساس‌نامه کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی طی مراسمی با حضور عبدالرضا مجدالدین؛ مدیرکل دفتر کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و موسسین این کانون به تصویب و رسید و اعضای هیات مدیره آن انتخاب شدند.

عباس هاشمی، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در این مراسم با بیان اینکه مجوز تاسیس این کانون با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد است، گفت: این شورا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را مکلف به ایجاد کانون برای صنایع پیشرانی همچون صنعت لوازم خانگی کرده است.

هاشمی با بیان اینکه این کانون یک تشکل ملی است و از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار است، ادامه داد: شخصیت‌های علمی و پژوهشی با تشکیل این کانون که هدف آن مدرنیزه کردن و به روز کردن صنعت لوازم خانگی است به این به صنعت ملحق خواهند شد.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ادامه داد: این کانون با هدف بهره‌برداری از تجارب علمی، ترویج و توسعه مدیریت دانش و صنعت، بررسی ظرفیت‌ها و نقاط ضعف و قوت به منظور برنامه‌ریزی برای پیوند صنعت و دانش با هدف تعمیق عمق ساخت داخل و استفاده از دانش روز و در صنعت لوازم خانگی به عنوان صنعت پیشران تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل این کانون با توجه به اهمیت صنعت لوازم خانگی به عنوان صنعت پیشران با هدف استفاده از تکنولوژی‌های روز و فناوری‌های نانو صورت گرفت، ادامه داد: صنعت لوازم خانگی چه در بخش تولید و چه در بخش فروش نیاز به تحول و چابک‌سازی دارد.

هاشمی با بیان اینکه با توجه به حساسیت این صنعت به دلیل گردش مالی، بازار، صادرات و… تشکیل این کانون در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: با تشکیل این کانون، صنعت لوازم‌خانگی از حمایت‌های مختلفی از جمله استفاده از بودجه‌ها و اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، استفاده از مواد نانو، تکنولوژی‌های جدید و روز جهان و استفاده از نتایج تحقیقات علمی دانشگاهی و آکادمیک بهره‌مند خواهد شد تا حرکتی درست و تکاملی در این صنعت شاهد باشیم.

علیرضا محمدی دانیالی رئیس هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی نیز در این مراسم با بیان اینکه صنعت لوازم خانگی به عنوان صنعت پیشران نیاز به ارتباط قوی با دانشگاه و بدنه پژوهشی و علمی کشور دارد، تشکیل این کانون را قدم اول در مسیر دانش بنیان شدن این صنعت دانست.

 اعضای هیات مدیره کانون انتخاب شدند

هیات مدیره کانون دانش صنعت بازار لوازم خانگی

در این مراسم کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی هفت عضو هیات مدیره خود متشکل از نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو نفر اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها یا مراکز نوآوری شرکت‌ها و همچنین چهار نفر از اعضای بدنه صنعت و بازار لوازم خانگی را شناخت.

براساس رای‌گیری انجام شده  در بخش صنعت مهدی قنادان از گروه سام با ۲۸ رای، قاسم مصطفوی از گروه صنعتی بوتان با ۲۶ رای، حمیدرضا مهدیان از گروه صنعتی انرژی با ۲۱ رای و محمدفرهاد کیایی ازنوآور ارتباط صنعت با ۱۷ رای انتخاب شدند.

همچنین در بخش دانش عباس سقایی با ۲۶ رای و افسانه شفیعی با ۱۵ رای و در بخش بازرس نیز شاهین منعمیان با ۱۵ رای انتخاب شدند.

همچنین مطالعه کنید:

c ایجاد بزرگترین ناحیه نوآوری غرب آسیا در کشور است

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور در توضیح وظایف معاونت متبوع خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *