صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / ۲۱۰ هزار شغل جدید برکت در ۱۲ هزار روستا

مدیرعامل بنیاد برکت برای سال 1400 خبر داد:

۲۱۰ هزار شغل جدید برکت در ۱۲ هزار روستا

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جاری 210 هزار شغل ایجاد می‌کند.
امیرحسن مدنی ضمن بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت راه‌اندازی 70 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور جدید را در سال 1400 در دستور کار دارد که باعث ایجاد 210 هزار فرصت شغلی در مناطق محروم خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۱۲ هزار روستا در سال جاری رسیده است.
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد پیش از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد فرصت‌های کسب و کار فعال بود که این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۳۵۰ شهرستان خواهد رسید.
مدنی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم گفت: ۹۵ هزار میلیارد ریال اعتبار کل پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی ۷۰ هزار شغل جدید برکت در سال ۱۴۰۰ است.
وی در تشریح رسته‌های شغلی در اولویت برای سال جدید اظهار داشت: آبزی‌پروری، مشاغل دانش‌بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت‌افزار، محصولات گلخانه‌ای، تولید قارچ و پرورش گیاهان دارویی از جمله رسته‌های اولویت‌دار سال ۱۴۰۰ به‌شمار می‌روند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص از جمله کولبران، سوختبران، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های زندانیان و دارای معلول تمرکز کرده است.
مدنی یادآور شد: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور عملیاتی کرده که ایجاد ۳۰۰ هزار شغل خرد و خانگی را به دنبال داشته اشت.
وی تاکید کرد: بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است.
مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت هیچ‌گونه محدودیتی برای حمایت از کارآفرینان در مناطق و روستاهای محروم کشور قائل نیست و با پیش‌بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات تولیدی، یک زنجیره اقتصادی را تشکیل می‌دهد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.
مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار کشور، علاوه بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را نیز در این مناطق به دنبال داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

باید سیاست‌های کلانی که خلق فقر می‌کنند اصلاح شوند

حجت الله عبدالملکی اظهار داشت: اگرچه این وزارتخانه، ماهیت اقتصادی هم دارد اما درصدد هستیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *