صفحه اصلی / اسلایدر / هیئت وزیران واردات ۱۲۰ هزار تن مرغ را تصویب کرد

هیئت وزیران واردات ۱۲۰ هزار تن مرغ را تصویب کرد

کسب و کار نیوز- هیئت وزیران واردات 120 هزار تن مرغ با ارز 4200 تومان را تصویب کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، هیئت وزیران تصویب کرد، ۱۲۰ هزار تن مرغ با ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شود، در این مصوبه آمده است این واردات برای ترمیم ذخایر این محصول و تنظیم بازار مورد استفاده قرار گیرد.

پیش از این مصوبه هیئت وزیران برای واردات ۵۰ هزار تن مرغ به کشور بود که در مصوبه جدید بیش از دو برابر شده است. دو ماه گذشته قیمت مرغ به کیلویی ۴۵ هزار تومان رسید، دولت تصمیم به واردات مرغ گرفت، وزارت جهاد کشاورزی کاهش تولید را قبول نداشت و بالا رفتن قیمت را به دلیل اشکالات توزیع می‌دانست.

هفته گذشته پس از آرامش نسبی و موقت در بازار مرغ که حدود یک ماهی بود، در قیمت ۲۴۹۰۰ تومان آرام گرفته بود، دوباره نرخ به بیش از ۳۰ هزار و حتی ۳۵ هزار تومان افزایش یافت.

مصوبه هیئت وزیران برای افزایش میزان واردات مرغ پس از بالا رفتن دوباره قیمت مرغ صورت گرفته است. اگر چه در مصوبه هیئت وزیران آمده این واردات برای ترمیم ذخایر و تنظیم بازار است، اما این سوال است که دلیل بالا رفتن گاه و بیگاه قیمت مرغ چیست؟

علاوه بر مشکلات کمبود و گرانی نهاده که گریبان گیر مرغداران است، اخیرا گرانی جوجه یک روزه که در حقیقت مرحله اول تولید در مرغداری‌ها است، نیز به ۳ تا ۵ برابر قیمت مصوب دولتی افزایش یافته و برخی مرغداران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفتند که به خاطر افزایش هزینه‌ها جوجه ریزی نمی‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد اندک قیمت سکه در میانه کانال ۱۰ میلیون تومان

به گزارش روز دوشنبه در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *