صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / گالری موزه حسین محجوبی در باغ موزه نگارستان

گالری موزه حسین محجوبی در باغ موزه نگارستان


بر اساس اعلام معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران یک سالن در باغ موزه نگارستان به نمایش آثار استاد حسین محجوبی، نقاش شناخته شده اختصاص می یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز ۱۲ اثر از حسین محجوبی که در میان اهالی هنر به نقاش بهشت شهرت دارد وقف دانشگاه تهران شده است و در پی مذاکرات هلدینگ فاطر که مدیر برنامه ها و نماینده انحصاری حفظ و نشر آثار حسین محجوبی است با دانشگاه تهران این آثار دیده نشده از سبک های متفاوت از دوره های مختلف زندگی این هنرمند پیشکسوت در باغ موزه نگارستان و در سالن اختصاصی به نام استاد محجوبی به صورت دائمی به نمایش در خواهد آمد
حسین محجوبی، متولد سال ۱۳۰۹ در لاهیجان است و در سال ۱۳۳۸ در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد . وی همزمان دروس معماری را هم گذراند.
محجوبی و آثار نقاشی او در ایران شناخته شده هستند و گزیده ای از آثارش در موزه ها و گنجینه های معتبر نگهداری می شود و همواره در بازار هنر با اقبال روبرو است، در کنار نقاشی، حسین محجوبی معماری، طراحی و ساخت پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ را انجام داده و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌ های ملت، نیاوران، لاله، جمشیدیه، کوروش و خزانه و همچنین اولین پارکهای کویری ایران را نیز به عهده داشت.
در سال ۱۳۵۳ خانه موزه محجوبی را تاسیس کرد. او با حدود ۱۰۰ نمایش انفرادی و شرکت در صدها نمایشگاه گروهی در ایران و سایر کشورها از پرکارترین هنرمندان برجسته و صاحب سبک محسوب می شود.

همچنین مطالعه کنید:

جولان تورهای گردشگری در وضعیت قرمز کرونایی

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدامین قاسمی اظهار کرد: متأسفانه در پی بی‌توجهی برخی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *