صفحه اصلی / اسلایدر / ریزش ۴۰ درصدی قیمت سکه در هفت ماه
ریزش ۴۰ درصدی قیمت سکه در هفت ماه

ریزش ۴۰ درصدی قیمت سکه در هفت ماه

کسب و کار نیوز- صرافان معتقدند بهای هر قطعه سکه همچنان امکان کاهش را دارد و عقب نشینی تا کف کانال ۹ میلیون تومان را دور از ذهن نمی‌دانند.

سکه در مرز ۱۰ میلوین تومان متوقف شد تا کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالای گرانبها در هفت ماه تثبیت شود. قیمت سکه از تیرماه سال گذشته روند افزایشی خود را کلید زد و در بیست و هفتمین روز مهرماه بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۶ میلیون و پانصد هزار تومان رسید، اما از این تاریخ به بعد به تدریج روند ریزشی قیمت سکه آغاز شد.بر اساس این گزارش قیمت سکه که در هفته‌های اخیر حتی به کانال ۹ میلیون تومان ورود کرده است، همچنان نوسانی محدود را در سقف این کانال و کانال ۱۰ میلیون تومان تجربه می‌کند.

امروز هر قطعه سکه ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان در میانه روز قیمت خورد، اما گفته می‌شود در برخی ساعات حتی به نرخ ۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار تومان نیز فروخته شد. این قیمت کاهشی نزدیک به ۴۰ درصد را در قیاس با قیمت سکه در اوج گرانی یعنی اواخر مهرماه تجربه کرده است.

صرافان معتقدند بهای هر قطعه سکه همچنان امکان کاهش را دارد و عقب نشینی تا کف کانال ۹ میلیون تومان را دور از ذهن نمی‌دانند. بازار ارز در انتظار تعیین تکلیف مذاکرت ایران و غرب در وین است. از سوی دیگر بهای طلا در بازار‌های جهانی نیز به واسطه آغاز واکسیناسیون عمومی در جهان کاهش یافته است.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.