صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی
افزایش ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

معاون وزیر صمت خبر داد

افزایش ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

کسب و کار نیوز- معاون وزیر صمت گفت: با وجود تمام شرایط سخت تحریمی، شاهد رشد ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال گذشته بودیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، علی رسولیان در نشست بررسی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته هدف‌گذاری برای احیا ۱۵۰۰ واحد راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام شده بود که توانستیم ۱۵۵۷ واحد راکد را احیا کنیم.

وی افزود: احیا این تعداد واحد راکد و بازگشت به چرخه تولید، برای ۲۷ هزار نفر شغل به‌وجود آورده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه به افزایش ۱۴۳ درصدی قراردادهای واگذاری زمین در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: این رقم نشان‌گر علاقه و تمایل سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برای فعالیت تولیدی در درون شهرک‌ها و نواحی صنعتی علی‌رغم همه مشکلات، تنگناها و تحریم‌های ظالمانه است. رسولیان ادامه داد: با وجود تمام شرایط سخت تحریمی، اما شاهد رشد ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال گذشته بودیم.

وی همچنین در خصوص تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بیان کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هزینه شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۴۴ هزار طرح ساخت و ساز در حال اجرا به ارزش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد.

رسولیان در ادامه یادآور شد: ۸۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری در کشور وجود دارد که ۴۸ هزار و ۱۲۶ واحد صنعتی در این شهرک‌ها و نواحی مشغول به کار هستند و همه این واحدها نیز مربوط به ۴۰ ساله اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.