صفحه اصلی / اسلایدر / بازگشت آگهی‌های فروش تور ترکیه به سایت‌ها
بازگشت آگهی‌های فروش تور ترکیه به سایت‌ها

بازگشت آگهی‌های فروش تور ترکیه به سایت‌ها

کسب و کار نیوز- ظاهرا تور گردشگری به ترکیه روی کاغذ لغو شده است و آژانس‌های مسافرتی زیادی هنوز خدمات گردشگری را به مسافران ترکیه ارائه می‌دهند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سه هفته بعد از اعلام سازمان هواپیمایی کشوری درباره ممنوعیت فروش تور ترکیه، آگهی‌های خوش آب و رنگ سفر‌های بهاری به مقصد استانبول و آنتالیا به سایت‌ها بازگشته و تور فروشی به مقصد شهر‌های ترکیه ادامه دارد.به‌گزارش ایرنا، ۱۷ فروردین امسال و مطابق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و دستور وزارت کشور، تور‌های گردشگری به ترکیه لغو شد، اما پرواز‌ها به این کشور ادامه پیدا کرد.لغو تور‌های گردشگری به مقصد ترکیه تا یک هفته ادامه داشت تا جایی که کاهش تقاضای سفر روی قیمت بلیت این مسیر پروازی تاثیر گذاشت و پرواز تهران- استانبول را از مبلغ ۶ میلیون تومان به ۲ میلیون تومان رساند.

با این حال مصوبه ستاد مبارزه با کرونا برای لغو تور‌های گردشگری به ترکیه فقط یک هفته اجرایی شد و زیر سایه کمبود نظارت ها، دو هفته‌ای می‌شود که بازار تور‌های گردشکری به ترکیه گرم شده است.

اکنون اگهی تور بهاری ترکیه آن هم به قیمت‌های مناسب که از سفر کیش ارزان‌تر در می‌آید به فضای مجازی و سایت‌های تبلیغاتی بازگشته است و مسافران می‌توانند با هزینه ۴ میلیون تومان ۶ شب تور گردشگری به مقصد استانبول بگیرند. پیامک‌های تور گردشگری به آنتالیا و استانبول نیز به وفور روزانه روی گوشی خیلی از شهروندان دیده می‌شود.خبرنگار ما در تماس تلفنی با یکی از آگهی‌های مندرج در یکی از سایت‌های معروف متوجه شد که این آگهی‌ها واقعی است و ظاهرا تور گردشگری به ترکیه روی کاغذ لغو شده است و آژانس‌های مسافرتی زیادی هنوز خدمات گردشگری را به مسافران ترکیه ارائه می‌دهند.

سال گذشته و در پی تشدید ویروس کرونا در ترکیه ۳ بار پرواز به ترکیه لغو ومجددا از سر گرفته شد.ترکیه همزمان با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه ۹۸ تا اواسط سال ۹۹ چندین‌بار مرز هوایی و زمینی با ایران را مسدود کرد و حتی پس از باز شدن مرز هوایی، تا مدت‌ها نسبت به بسته ماندن مرز زمینی به بهانه ویروس کرونا اصرار داشت.در دی‌ماه ۹۹ نیز با شناسایی ویروس جهش‌یافته در بسیاری از کشورها، قوانین سفر به ترکیه سخت‌تر هم شد و شهروندان خارجی از جمله ایرانی‌ها برای سفر به این کشور به ارائه گواهی منفی تست کرونا تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز ملزم شدند.

با این حال اکنون که درصد بالایی از جمعیت ترکیه مبتلا به ویروس کرونا هستند، منع سفر از داخل ایران با جدیت پیگیری نمی‌شود و آژانس‌های زیادی به طور علنی اقدام به فروش تور ترکیه دارند.

وضعیت کمی پرواز‌های ایران وترکیه

در حالت عادی بین ایران و ترکیه هفتگی ۲۰۰ فروند هواپیما مجوز پرواز دارند، اما سازمان هواپیمایی اعلام کرده این پرواز‌ها تا ۹۵ درصد کاهش یافته است.هفته گذشته بود که سازمان هواپیمایی خبر داد که فقط پنج درصد از کل توافق پرواز‌ها بین دو کشور انجام می‌شود. محمدحسن ذیبخش درباره آخرین وضعیت پرواز‌های انجام شده بین ایران و ترکیه گفته بود: از پایان سفر‌های نوروزی تاکنون با وجود ظرفیت بالای پروازی بین ایران و ترکیه، تنها پنج درصد آن مورد استفاده قرار گرفته است که البته تعلیق تور‌های مسافرتی نیز می‌تواند از دلایل این کاهش باشد.

اکنون برنامه‌ای برای قطع کامل پرواز‌ها بین دو کشور تا زمان ابلاغ رسمی ستاد مبارزه با کرونا وجود ندارد و کاهش پرواز‌ها براساس توافقات صورت گرفته بین دو کشور انجام شده است به گونه‌ای که در مسیر مذکور در ۲۴ ساعت گذشته پنج پرواز خروجی و ۷ پرواز ورودی انجام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.