صفحه اصلی / اصناف / پروازهای مسافری چند نفر را کرونایی کرد؟
پروازهای مسافری چند نفر را کرونایی کرد؟

پروازهای مسافری چند نفر را کرونایی کرد؟

کسب و کار نیوز- طی سال گذشته شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مانند دیگر همتایان خارجی‌شان زیان بسیاری از کرونا دیدند و حواشی و اتهامات بسیاری را هم تحمل کردند که از ورود کرونا به ایران تا عامل گسترش و پراکندگی ویروس در کشور متنوع بود، ادعاهایی که به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری به هیچ وجه درست نیست.

به گزارش کسب و کار نیوز، از همان روزهای شیوع ویروس کرونا در چین و ورود آن به ایران حاشیه‌ها برای شرکت‌های هواپیمایی مخصوصا آن‌هایی که از چین و به این کشور پرواز داشتند، بیشتر و بیشتر شد و برخی در فضای مجازی آن‌ها را عامل ورود این ویروس به کشور می‌دانستند. پس از این ماجرا و در پی گسترش این ویروس در کشورد در قالب چهار موج کرونا و قرمز و نارنجی شدن چندین باره شهرهای کشور، باز هم انگشت اتهام به سمت ایرلاین‌ها و پروازهایی که البته برخی از آن‌ها پروتکل‌های بهداشتی را نادیده می‌گرفتند، نشانه رفت.

البته برخی از مسئولان نیز در این باره که پروازهای داخلی و خارجی در گسترش ویروس کرونا موثر هستند، صحبت کردند اما بعدها این مسائل از سوی محمد اسلامی –وزیر راه و شهرسازی – رد شد و این مقام مسئول ادعا کرد که پروتکل‌های بهداشتی در همه بخش‌های حمل و نقل اجرایی و عملیاتی شده و با متخلفان برخورد شده است.

در همین راستا تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری – این حواشی و اتهامات را از اساس رد کرد و اظهار کرد: طی ۱۴ ماه گذشته که ویروس کرونا در کشور شروع پیدا کرده تعداد کروی پروازی که به این ویروس مبتلا شده‌اند به انگشتان دست هم نمی رسد و تنها یک مورد فوتی در این زمینه داشتیم، این مسئله نشان می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده به درستی و با دقت در صنعت هوانوردی رعایت می‌شود. بنابراین نمی‌توان همه تقصیر را در زمینه شیوع ویروس کرونا یا گسترش آن در کشور به گردن دیگران (صنعت هوانوردی) انداخت.

وی افزود: با وجود آن که می‌دانیم رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها که برای پروازهای داخلی اعلام شده است، درست نیست، تابع ستاد کرونا هستیم و این مصوبه را تاکنون با دقت اجرا کرده‌ایم و با هر شرکتی که در این زمینه قصوری مرتکب شده، برخورد کرده‌ایم. تا کنون نتنها پروازهای بسیاری را برای برخی شرکت‌های متخلف لغو کرده‌ایم بلکه نام آن‌ها را منتشر کرده و تعداد شکایات مردم و نتایج آن را گزارش و منتشر کرده‌ایم. اما این که دائماً در وضعیتی که کشور با مشکل مواجه می‌شود یا آن که شیوع ویروس کرونا گسترش پیدا می‌کند، به دنبال مقصر باشیم درست نیست و نمی توان مسافران ایرانی را که به کشورهای مختلف رفته‌اند،   به علت شیوع ویروس کرونا ممنوع الورود کرد.

حالا و با توجه به این اظهارات باید دید که کارشناسان و مسئولان حوزه بهداشتی و به ویژه اپیدمیولوژیست‌ها نظرشان درباره میزان و احتمال سرایت ویروس کرونا در پروازهای مسافری به ویژه پروازهای مسافری ایران با پروتکل‌های پیش‌بینی شده چقدر است و به ادعای این مقام مسئول، این صنعت که خود به اندازه انگشتان دست درگیر کرونا شده تا چه حد در شیوع و گسترش آن نقش داشته است؟

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت بیش از ۳ میلیون شغل در کسب و کار خرد و خانگی

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمدحسین قمری مدیر کل خدمات وزارت صمت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.