صفحه اصلی / اقتصادی / ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد
ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی گفت: برای توقف پروازهای ترکیه به دلیل شیوع شدید کرونا در این کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم بگیرد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمد اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع شدید کرونای انگلیسی در ترکیه و درخواست وزیر بهداشت بابت توقف سفرها به ترکیه، آیا برنامه‌ای برای‌ توقف پروازهای ترکیه دارید؟ اظهار داشت: درخواست وزیر بهداشت و درمان دیروز واصل شده است.

وی افزود: در این باره باید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بگیرد و اعلام کند، متاسفانه این درخواست اول در فضای مجازی پخش شده است.بنابراین گزارش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم در این باره گفته است: ‌سازمان هواپیمایی کشوری تابع ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا است و طبق نظر آنها پروازهای ترکیه برای هر مدتی که لازم باشد، قطعا بلافاصله پس از این‌که ستاد ملی مبارزه با کرونا این موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کند، ما پروازها به ترکیه را لغو خواهیم کرد.

پیش از این هم پروازها به ترکیه به دلیل شیوع کرونا برای مدتی متوقف شده بود.روز شنبه ۱۴ فروردین، سعید نمکی، وزیر بهداشت، با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با این کشور  و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرد.

وزیر بهداشت در این نامه اعلام کرده است: شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همچنین اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکل‌های مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی اقدام به ورود و خروج کنند؛ با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا covid-۱۹ در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، ضروری است، حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف شود. در مورد هموطنانی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می‌شوند نیز ایجاد قرنطینه برای موارد مشکوک یا مثبت ضروری است.

همچنین مطالعه کنید:

تورم تولیدکننده بخش صنعت در خردادماه اعلام شد/ تورم سالانه تغییری نکرد

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق اعلام مرکز آمار ایران، در خردادماه ۱۴۰۳، شاخص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.