صفحه اصلی / اسلایدر / جزئیات پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی مسکن

بانک مرکزی سهمیه هر بانک را مشخص کند

جزئیات پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی مسکن

کسب و کار نیوز- یک کارشناس مسکن گفت: بانک مرکزی در فروردین ماه سال جاری باید سهمیه اختصاصی هر بانک برای تسهیلات ساخت مسکن را مشخص کند و فرآیند ساخت 1.2 میلیون واحد مسکونی با پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی با سرعت پیگیری شود.

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمد پورحمید، کارشناس اقتصاد مسکن ضمن اشاره به ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از سوی مجلس شورای اسلامی به دولت گفت: یکی از مهمترین مصوبات بودجه سال ۱۴۰۰، اختصاص ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی بانکی برای ساخت ۱٫۲ میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی است.

این کارشناس اقتصاد و مسکن در ارتباط با جزئیات بیشتر این مصوبه از بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: بر مبنای این مصوبه از قانون بودجه سال ۱۴۰۰، امکان ارائه تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن برای ۱٫۲ میلیون خانوار واجد شرایط مهیا خواهد شد.

*ایجاد ۳ میلیون شغل با رونق ساخت مسکن

وی در تشریح مزایای این مصوبه در شرایط اقتصادی سال ۱۴۰۰، گفت: ساخت مسکن به عنوان یک پیشران اقتصاد توانایی خارج کردن اقتصاد از شرایط رکود به شرایط رونق را داشته و می‌تواند منجر به اشتغال ۳ میلیون نفری در پهنای کشور شود.

پورحمید ضمن تاکید بر اینکه اشتغال حوزه مسکن ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، گفت: اشتغال ساخت مسکن، به طور قابل توجهی مرتبط با سرپرستان خانوار بوده و طیف وسیعی از بدنه آماده به کار کشور را درگیر می‌کند.

*بانک مرکزی، سهمیه هر بانک را مشخص کند

این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به مهلت بانک مرکزی به منظور تخصیص سهمیه هر بانک به منظور پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی ساخت، گفت: بانک مرکزی در فروردین ماه سال جاری باید سهمیه اختصاصی هر بانک برای تسهیلات ساخت مسکن را مشخص کند و فرآیند ساخت ۱٫۲ میلیون واحد مسکونی با پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی با سرعت پیگیری شود.

پورحمید در انتها با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، گفت: بانک مرکزی با مشخص کردن سهیمه هر بانک نشان دهد که برای فعال کردن حوزه مولد اقتصاد پای کار است.

همچنین مطالعه کنید:

عرضه خودرو در بورس با قیمت مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، زمزمه عرضه خودرو در بورس کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *