صفحه اصلی / اسلایدر / آجیل نوروزی تامین است ولی جیب‌ها خالی است

آجیل نوروزی تامین است ولی جیب‌ها خالی است

رئیس اتحادیه آجیل فروشان یزد با بیان این که خوشبختانه مشکلی در تامین و توزیع آجیل شب عید در استان وجود ندارد، گفت: با این حال متاسفانه توان اقتصادی مردم بسیار کاهش یافته و به عبارتی جیب آنها تامین نیست.

به گزارش کسب و کار نیوز، «محسن جلیلی پور» ضمن اشاره به افزایش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت آجیل بر اساس نوع و کیفیت آن در مقایسه با سال گذشته، تصریح کرد: عامل گرانی آجیل ناشی از کمیابی آن در بازار نیست بلکه به دلیل افزایش نرخ‌های حاشیه‌ای همچون افزایش قیمت حمل و نقل و دستمزد کارگران بوده است.

وی ادامه داد: بازار فروش آجیل در آستانه نوروز نسبت به سال گذشته که قرنطینه‌های سختی در چنین روزهایی حکمفرما بود، وضعیت بهتری دارد اما قطعاً جبران خسارات سال گذشته فعالان این حوزه را نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه آجیل فروشان یزد خاطرنشان کرد: با وجود این که مشکلی از جانب تامین آجیل مورد نیاز بازار وجود ندارد، ولی مشکلات اقتصادی باعث شده که جیب مردم به میزانی تامین نباشد که بتوانند خرید رضایت‌بخشی داشته باشند.

جلیلی‌پور در پایان با بیان این که نظارت‌های سخت بر بازار آجیل حاکم است و با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی می‌شود، از مردم خواست تا هرگونه تخلف و گرانی را به سامانه  تلفنی ۱۲۴ اطلاع دهند.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *