صفحه اصلی / سرخط خبرها / ایمپاسکو با مشارکت انجمن زغال سنگ، طرح جامع را تکمیل کند

جعفری در جلسه انجمن زغال سنگ:

ایمپاسکو با مشارکت انجمن زغال سنگ، طرح جامع را تکمیل کند

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی با مشارکت انجمن زغال سنگ، طرح جامع زغال سنگ را با توجه به همه زوایای آن (زیرساخت ها، بودجه ایمنی، قیمت، میزان تولید و ...) و براساس استراتژی تکمیل کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در نشست با اعضای انجمن زغال سنگ ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تاسیس انجمن زغال سنگ، اقدام مطلوبی بود که در جهت همراستایی و همفکری میان شرکت های این حوزه و نیز ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین ما و این شرکت ها است و از این به بعد، می توان تصمیم های بهتری گرفت.
وی افزود: باید با انجمن همفکری و اقدام عملی کنیم تا آینده صنعت زغال سنگ روی ریل مناسب قرار گیرد.

طرح های جامع، محور تصمیم گیری های بخش معدن و صنایع معدنی
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه نبود طرح جامع در بخش معدن موجب شده تا در برخی شرایط، شیوه نامه یا دستورالعملی صادر شود، تصریح کرد: این عامل موجب بروز مشکلاتی نزد فعالان معدن شده است هرچند مکمن است این موارد از روی خیرخواهی انجام شود اما به سبب اینکه همه جوانب در نظر گرفته نمی شود، مساله ایجاد می کند.
وی ادامه داد: ایمیدرو با هدف تامین مواد اولیه صنایع، تولید، اشتغال پایدار و اجرای طرح های توسعه ای، طرح جامع زغال سنگ را تدوین کرد. این طرح می تواند پس از بازنگری و تکمیل، ملاک عمل وزارت صنعت معدن و تجارت شده و تصمیم ها براساس آن اتخاذ شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز پذیرفته که طرح های جامع محور تصمیم گیری های بخش معدن و صنایع معدنی شود.

ایمنی معادن زغال سنگ، اولویت طرح جامع
جعفری با بیان اینکه موضوع ایمنی معادن زغال سنگ از جمله اولویت های طرح جامع زغال سنگ است، گفت: باید با بهره گیری از نظرات نهادهای مختلف، ایمنی در معادن را استاندارد کنیم. بسیاری از واحدهای کوچک زغال سنگ، استانداردهای ایمنی را رعایت نمی کنند از این رو ضروری است که پیش از وقوع حادثه، مانع بروز آن شویم.
وی ادامه داد: با توجه به تجربه حادثه معدن زمستان یورت و مشکلات گردآوری تیم های امداد و نجات از مناطق مختلف؛ ایجاد ۴ پایگاه امداد و نجات، برای معادن زغال سنگ ضروری است. موضوع دیگر اینکه باید بررسی شود معادن کوچکی که توجیه اقتصادی ندارد و بحران زاست، تعیین تکلیف شوند.
جعفری اذعان کرد: سال ۱۴۰۰ برای تامین زیرساخت های معادن کوچک زغال سنگ، از طریق طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، اقدام خواهیم کرد.

احداث پایگاه امداد و نجات طبس در مرحله تایید نهایی اسناد مناقصه
امیرعلی طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در این جلسه ویدیوکنفرانسی با بیان اینکه نیاز به ۳٫۷ میلیون تن کک برای تحقق ظرفیت سازی به روش کوره بلند در طرح جامع فولاد داریم، گفت: برای این منظور، ضروری است در طرح جامع، موضوع تامین این میزان کک مورد تاکید قرار گیرد.
وی افزود: در مورد آموزش معادن زغال سنگ، موافقت نامه ای بین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و ایمیدرو در حال مبادله است تا در سال ۱۴۰۰ نسبت به توانمند کردن بخش خصوصی اقدام شود. همچنین در مورد احداث پایگاه امداد و نجات، در حال تایید نهایی اسناد مناقصه احداث یک پایگاه امداد و نجات در منطقه طبس هستیم.

ایجاد بانک اطلاعاتی معدن
مجتهد زاده، رئیس هیات مدیره انجمن زغال سنگ گفت: طرح بانک اطلاعاتی از معادن زغال سنگ کشور توسط انجمن در حال اجراست و طی ۳-۴ ماه آینده، اطلاعات مدونی حاصل خواهد شد.
وی افزود: نوسازی تجهیزات و ماشین آلات معادن، توسعه زیرساخت های معادن، موضوع دشواری پرداخت یکباره ۴ درصد حق بیمه تامین اجتماعی برای ۲۰ سال کارگران و درخواست طرح کشت درخت برای تامین چوب معادن زغال سنگ به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بخشی از مسائل این صنعت است.

همچنین مطالعه کنید:

افسارگسیختگی قیمت کالاهای مصرفی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، در همین رابطه ابراهیم رئیسی، رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *