صفحه اصلی / سرخط خبرها / در سال ۹۹؛ ۳۰ طرح معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده یا آماده راه اندازی است

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خبر داد

در سال ۹۹؛ ۳۰ طرح معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده یا آماده راه اندازی است

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خبر داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 30طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده یا آماده افتتاح است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیر خرمی شاد تصریح کرد: این تعداد طرح از ارزشی معادل ۳ میلیارد و ۶۳۸ میلیون دلار برخودار هستند.
وی میزان اشتغال مستقیم این طرح ها را ۵۴۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد اشتغال غیرمستقیم حاصل از راه اندازی طرح ها امسال به ۲۰هزار ۳۲۵نفر رسیده است.

طرح های شاخص
معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به برخی از پروژه های شاخص سال ۹۹ اظهار داشت: از جمله طرح های تاثیرگذاری که از ابتدای سال تاکنون راه اندازی شده اند می توان به طرح های جدید مجتمع معدنی سنگان شامل گندله سازی ۲٫۵ میلیون تنی توسعه فراگیر سناباد- فولاد خوزستان و همچنین کنسانتره ۵ میلیون تنی سنگ آهن فولاد سنگان خراسان (فولاد مبارکه) اشاره کرد. علاوه بر این در بخش مس، طرح های توسعه ذوب خاتون آباد شامل ۱۲۰هزار تنی آند،‌ اسید سولفوریک ۶۰۰هزار تنی، انبار کنسانتره ۶۰هزار تنی و کارخانه اکسیژن به ظرفیت (روزانه) ۴۴۰ تن طی سال جاری راه اندازی شده اند.
وی ادامه داد: راه اندازی قطعه نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی (گل گهر سیرجان) به ظرفیت روزانه ۲۰۰هزار متر مکعب و به طول ۳۰۳ کیلومتر از دیگر پروژه های افتتاح شده امسال است. علاوه بر این افتتاح نخستین اسکله بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان -که به عنوان پروژه زیرساختی ایمیدرو برای حمل و بارگیری کالاهای مورد نیاز منطقه ویژه لامِرد به ویژه آلومینیوم جنوب به شمار می آید-، نیز در شمار طرح های افتتاح شده سال ۹۹ محسوب می شود.
وی یادآور شد: فاز نخست پروژه سالکو (آلومینیوم جنوب) که در زمستان سال گذشته به تولید رسیده و آماده افتتاح شده بود، در اردیبهشت سال جاری افتتاح شد، از این رو در شمار طرح های افتتاحی سال ۹۹ جای گرفت.

امکان بهره برداری از ۸ پروژه جدید
خرمی شاد در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در صورت مهیا شدن شرایط لازم، امکان بهره برداری از ۸ پروژه جدید دیگر نیز در ماه اسفند وجود دارد. وی ادامه داد: این تعداد طرح از ارزشی معادل ۵۷۰ میلیون دلار برخوردارند.
معاون ایمیدرو درباره اشتغال این طرح ها گفت: با راه اندازی این تعداد طرح ۴۱۱ شغل مستقیم و ۲۹۹۰ فرصت شغلی غیر مستقیم در بخش معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد می شود.

همچنین مطالعه کنید:

یک هفته با راه و مسکن/ از متوسط قیمت مسکن تا ترخیص کامیون‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، شاید مهمترین خبری که در حوزه راه و مسکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *