صفحه اصلی / سرخط خبرها / تحقق ۷۸ درصدی اهداف شرکت های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز

تحقق ۷۸ درصدی اهداف شرکت های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو اعلام کرد: شرکت های زیرمجموعه و تابعه ایمیدرو، 78 درصد برنامه های این سازمان در ایجاد فضای سبز را محقق کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیر ولدخانی که به مناسبت روز درختکاری سخن می گفت، افزود: این آمار بر اساس ممیزی عملکرد سالانه شرکت ها به ثبت رسیده است.
وی کاشت گیاهان بومی در محدوده کارخانه ها و سازگار با آب وهوای محلی را در اولویت برنامه شرکت ها خواند و گفت: واحدها ملزم هستند تا ۱۰ درصد از محدوده کاری خود را به فضای سبز اختصاص دهند. البته برخی واحدها با توجه به شرایط مکانی مناسب، ملزم به ایجاد فضای سبز در ۲۵ درصد واحد خود هستند.
مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ( HSEE) ایمیدرو افزود: با اجرای این قانون، گواهی ارزیابی زیست محیطی واحدها صادر خواهد شد.
ولدخانی اظهار داشت: در برخی واحدها شاهد محدودیت تامین آب هستیم و دراین راستا آبیاری قطره ای و اجرای طرح ممنوعیت کاشت گیاهان آب بَر در دستور کار است.
وی اعلام کرد: عملیات بازچرخانی آب تصفیه خانه واحدها و استفاده در فضای سبز، یکی از رویکردهای اصلی ما در اجرای برنامه های زیست محیطی معدن و صنایع معدنی است.
مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو ادامه داد: برنامه ریزی های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز، مطابق با الزامات قانونی سازمان حفاظت محیط زیست است و در مکان یابی متمرکز بر انتقال فضای سبز به کنار جاده و واحدهای مسکونی اطراف کارخانه ها است.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *