صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / پویش نهال برای تامین تبلت دانش آموزان نیازمند راه اندازی شد

در طرح مشترک میان دیجی‌کالا و انجمن نظام صنفی رایانه‌ای کشور

پویش نهال برای تامین تبلت دانش آموزان نیازمند راه اندازی شد

دیجی‌کالا و انجمن نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در یک پویش مشترک درصددند تا برای دانش‌آموزان محروم از تکنولوژی‌های آموزشی، تبلت موردنیاز آنها را تامین کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، پس از شیوع ویروس کرونا، مدارس تعطیل شدند و بحث آموزش مجازی و تأمین ابزارهای آموزشی دانش آموزان از جمله تلفن هوشمند و تبلت و ارائه اینترنت رایگان به دانش آموزان و معلمان نیز به موضوعی داغ تبدیل شد. بر اساس گزارش وزارت آموزش و پرورش ایران بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز در کشور فاقد تجهیزات نوین آموزشی هستند. به همین دلیل، نهادهای خصوصی اقدام به راه اندازی پویش های گوناگونی کرده‌اند.

یکی از این پویش‌ها «نهال» نام دارد که با هدف تأمین ۲۰ هزار تبلت برای رفع نیاز دانش آموزان نیازمند، توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و با همکاری برخی کسب‌وکارهای اینترنتی مانند دیجی‌کالا آغاز به کار کرده است.

نحوه مشارکت در پویش ملی نهال

دیجی‌کالا به عنوان یکی از بازوهای اصلی تأمین کننده تبلت های مورد نیاز در این پویش، در جریان تفاهم نامه‌ای صفحه‌ای اختصاصی به پویش نهال اختصاص داده است. مشارکت‌کنندگان می‌توانند با خرید کارت‌هدیه‌های مشخص شده، بخشی یا تمام هزینه خرید یک تبلت را پرداخت کنند. به این صورت تبلت‌ها از طریق دیجی‌کالا یا وارد کنندگان دیگر، تأمین خواهد شد. فرآیند پرداخت هزینه مانند ثبت سفارش معمولی در دیجی‌کالا انجام می شود؛ کاربران کارت‌هدیه را از صفحه ویژه این طرح، به سبد خرید خود اضافه کرده و وارد مرحله پرداخت می‌شوند.

همچنین اگر کارت هدیه انتخابی مبلغی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان دارد، کاربران می‌توانند به شماره کارت اعلام شده در لندینگ نیز، مبلغ مشارکت خود را واریز کنند.

دیجی‌کالا اعتبار حاصل از میزان خرید کاربران را به منظور خرید تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند جمع­ آوری می‌­کند. با تایید سازمان­‌های مردم نهاد مجرب در حوزه آموزش، مناطق جغرافیایی معرفی شده از سوی آموزش و پرورش و سازمان ثبت احوال کشور، دانش ­آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی می‌شوند و هر تبلت خریداری شده با ثبت شماره سریال دستگاه به آن­ها تقدیم می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

نقش آفرینی و فعال سازی ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حل مسائل اصلی کشور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *