صفحه اصلی / اسلایدر / رانت ۵۶۰ هزار تومانی سیمان به جیب دلالان می رود
رانت ۵۶۰ هزار تومانی سیمان به جیب دلالان می رود

رانت ۵۶۰ هزار تومانی سیمان به جیب دلالان می رود

یک تولیدکننده با بیان این که اقدام مجلس در افزایش ۳ برابری قیمت گاز کارخانجات سیمان در راستای حمایت از تولید نیست گفت: قیمت سیمان در بازار۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود اما کارخانجات مکلفند این سیمان را به قیمت حدود ۳۴۰ هزار تومان بفروشند.

به گزارش کسب و کار نیوز، ابراهیم غلام زاده با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی مصوبه ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را به تصویب رسانده که قیمت گاز کارخانجات سیمان سه برابر خواهد شد، اظهارداشت: این افزایش قیمت گاز به قیمت تمام شده سیمان اضافه خواهد شد و در سال آینده باعث افزایش قیمت سیمان خواهد شد .

وی با تأکید بر اینکه مصوبه سیمانی مجلس به افزایش قیمت مسکن دامن خواهد زد، افزود: متاسفانه در حالتی که انجمن سیمان کشور دوره مدیریتش تمام شده و انتخاباتش را نیز به بهانه کرونا لغو کرده و درگیر کارهای سیاسی برای انتخاب مجددشان هستند ، صنعت سیمان با چالشهای متعددی مواجه هست .

این تولیدکننده سیمان گفت: بزرگترین چالش صنعت سیمان ، قیمت آن هست که سالهاست سرکوب شده و توجیه افتصادی این صنعت را از بین برده است . در حالی که قیمت سیمان در بازار بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود کارخانجات مکلفند این سیمان را به قیمت حدود ۳۴۰  هزار تومان بفروشند و سود مابین آن که در حدود ۵۶۰ هزار تومان می شود نصیب واسطه ها و دلالان میشود و این صنعت عظیم از این سود بی بهره مانده است .

غلام زاده تصریح کرد: مجلس شعار حمایت از محرومین و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن می دهد ، در همان حالی که مصوبه ای را تصویب می کند که به افزایش قیمت سیمان و مصنوعات سیمانی و نهایتا مسکن مواجه خواهد شد و انجمن سیمان کشور هم حضور ندارد تا از حق این صنعت دفاع کند .

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.