صفحه اصلی / سرخط خبرها / تولید ۲۲٫۳ میلیون تن مس تصفیه شده در جهان

گزارش جهانی تولید یازده ماهه 2020 اعلام شد

تولید ۲۲٫۳ میلیون تن مس تصفیه شده در جهان

میزان تولید و ظرفیت مس تصفیه شده در جهان طی یازده ماه سال 2020 افزایش یافت. در همین شرایط قیمت جهانی مس به سوی قیمت 10 هزار دلار در تن خیز برداشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه نوامبر ۲۰۲۰، حدود ۲۲ میلیون و ۳۹۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۱ میلیون و ۹۸۶ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱٫۸ درصدی است.

 

افزایش حدود ۳ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۱۱ ماهه ۲۰۲۰ میلادی، ۲۷ میلیون و ۱۲۱ هزار تن بود. این عدد در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی (۲۶ میلیون و ۳۵۴ هزار تن)، حدود ۳ درصد افزایش یافت.

کاهش یک دهم درصدی تولید معادن مس

فعالان معادن مس جهان طی ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۱۸ میلیون و ۶۶۵ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۸ میلیون و ۶۹۱ هزار تن بود که حاکی از کاهش حدود یک دهم درصدی تولید است.
از این میزان، ۱۰ میلیون و ۷۴ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۳۰۰ تن «آسیا»، ۲ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۸۹۸ هزار تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۲٫۵ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲۲ میلیون و ۷۳۲ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی (۲۲ میلیون و ۱۷۴ هزار تن)، حاکی از افزایش ۲٫۵ درصدی است.

خیز مس جهانی برای دستیابی به قیمت ۱۰ هزار دلاری

بنا به این گزارش، اکنون این قیمت (۶ اسفند) به حدود ۹۲۶۰ دلار در تن رسیده است. این رقم در ماه «تیر» امسال حدود ۵۹۵۰ دلار در تن بود که طی حدود ۸ ماهه اخیر، ۵۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *