صفحه اصلی / سرخط خبرها / تولید بیش از ۴۰ میلیون تن کنسانتره آهن در شرکت های بزرگ
DCIM100MEDIADJI_0020.JPG

گزارش 10 ماهه 99 اعلام شد

تولید بیش از ۴۰ میلیون تن کنسانتره آهن در شرکت های بزرگ

میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ در 10 ماهه امسال، با افزایش حدود 4 درصدی، از مرز 40 میلیون تن گذشت.

 به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۴۰ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۴۶ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۱۳۹ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۶۵۷ تن، «چادرملو» ۹ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۹۱۹ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۶۹ تن، «گهر زمین» ۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۴۸۲ تن، «مرکزی» ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۸۵ تن، «توسعه فراگیر سناباد» یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۱۷ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۷۹۸ هزار و ۹۸۵ تن، «صبانور» یک میلیون و ۹۵ هزار و ۸۶۵ تن، «جلال آباد» ۳۰۶ هزار و ۳۷ تن کنسانتره و «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۱۷۲ هزار و ۳۳۰ تن تولید کردند.

طی ۱۰ ماهه امسال، شرکت های بزرگ ۱۵ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۴۴ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۶ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۳۳۵ تن)، ۸ درصد کاهش نشان می دهد.

افزایش ۵ درصدی تولید کنسانتره در دی

میزان تولیدکنسانتره در دی، ۴ میلیون و ۹۸ هزار و ۹۴۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۶۴۰ تن)، ۵ درصد افزایش یافت.

میزان ارسال کنسانتره در ماه دی نیز یک میلیون و ۶۷۴ هزار و ۱۰۶ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۷۱۰ هزار و ۵۳ تن)، حاکی از کاهش ۲ درصدی است.

کاهش ۴۸ درصدی تولید دانه بندی

شرکت های بزرگ، طی ۱۰ ماهه امسال، ۸۷۰ هزار و ۷۴۱ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۱۶ تن)، ۴۸ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین مطالعه کنید:

وضع قانون برای حمایت از کسب و کار‌های اینترنتی

به گزارش کسب و کار نیوز ، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در راستای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *