صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / پای قاچاقچیان آی تی به تهران باز شد

پای قاچاقچیان آی تی به تهران باز شد

پای قاچاق‌چیان آی تی به بازار تهران باز شد. رئیس اتحادیه فناوران رایانه با اعلام این خبر می‌گوید: چندی پیش پلیس امنیت اقتصادی تهران حجم قابل توجه‌ای از سرورهای دست دوم و سوئیچ بیت کوین را ثبت و ضبط کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، در اواخر تابستان فعالان بازار اعلام کردند هنوز پای قاچاق‌چی‌ها برای فروش کالاهای آی تی به تهران باز نشده. این در حالی است که رئیس اتحادیه فناوران رایانه از ثبت و ضبط سرورهای دست دوم و سوئیچ‌های بیت کوین قاچاق خبر داده است که ارزش ریالی آنها بالای چهار میلیارد تومان است!

افزایش قیمت کالاهای آی تی تقاضا را به سمت کالاهای دست دوم یا قاچاق کشانده است. محمدرضا فرجی تهرانی در توصیه‌ای به مردم می‌گوید: کالای دست دوم نخرید اما چنانچه قصد خرید کالاهای دست دوم یا ارزان‌تر را دارید، اقلامی بخرید که اصالت آن از سوی واحدهای صنفی شناسنامه‌دار محرز شده باشد.

قاچاق تبلت و لپ‌تاپ زیاد شد؟

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران معتقد است اکثر کالاهای آی تی از امارات متحده عربی قاچاقی وارد می‌شود، این در حالی است که ما چندی پیش هشدار واردات کالاهای قاچاق به تهران را داده بودیم.

آیا تعداد واردات تبلت و لپ‌تاپ‌های قاچاق به تهران هم زیاد شده است؟ به گفته فرجی تهرانی با توجه به افزایش تقاضا برای خرید کالاهای آی تی شواهد نشان می‌دهد که پای قاچاق‌چیان به تهران هم باز شده است. امیدواریم مسئولان با افزایش سقف ثبت‌ سفارش کالاهای آی تی از افزایش کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری کنند.

اواخر شهریور ماه بود که رئیس اتحادیه فناوران رایانه هشدار داده و گفته بود که « چنانچه وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل افزایش تقاضا سقف ثبت سفارش لپ‌تاپ را برای تجار افزایش ندهد، باید منتظر خرید و فروش کالاهای قاچاق در بازار تهران باشیم.»

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *