صفحه اصلی / سرخط خبرها / برنامه بومی سازی ۵۰۹ میلیون دلار قطعه در بخش معدن و صنایع معدنی طی امسال

برنامه بومی سازی ۵۰۹ میلیون دلار قطعه در بخش معدن و صنایع معدنی طی امسال

ایمیدرو با همراهی شرکت های زیرمجموعه و تابعه، بومی سازی 509 میلیون دلار در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همچنین 408 میلیون دلار برای طرح های توسعه ای را طی امسال هدفگذاری کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از ابتدای امسال، سیاست بومی سازی و توسعه ساخت داخل را به واحدهای زیرمجموعه و تابعه ابلاغ و با دریافت اهداف عملیاتی شرکت ها، در حال پایش این هدف است.
طی هدف بومی سازی که در “طرح های توسعه” صورت می پذیرد، در سال جاری در مجموع نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی ناشی از بومی سازی و توسعه توان ساخت داخل محقق خواهد شد.
این گزارش می افزاید، میزان صرفه جویی ارزی سیاست های بومی سازی شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه تولید، به ۳۵۰ میلیون دلار طی نیمه نخست امسال رسیده است. طبق برآوردهای به عمل آمده این رقم تنها مختص به حوزه “تولید” است و بخش دیگری از سیاست بومی سازی در “طرح های توسعه” در حال اجرا است، از این رو با احتساب بخش “پروژه های توسعه ای” و به روزآوری اعداد و ارقام، مجموع صرفه جویی ارزی ایجاد شده،‌ افزایش خواهد یافت.
ایمیدرو با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه توانمندی ها و نیازمندی های بخش معدن و صنایع معدنی کشور و برقراری ارتباط موثر بین سازندگان و مصرف کنندگان، اقدام به راه اندازی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران کرده است.
فعالان مذکور می توانند با ثبت نام در این سامانه (به آدرس http://lrm.steeliran.org)، نسبت به ثبت اطلاعات توانمندی کالاها و خدمات خود اقدام کنند.

همچنین مطالعه کنید:

خرید مسکن از انبوه‌سازان زیر قیمت تمام‌شده

به گزارش کسب و کار نیوز،وی افزود: مسئولان برای خانه‌دار کردن دهک‌های پایین جامعه، قانون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *