صفحه اصلی / اقتصادی / اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی
اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی

پرداخت آنلاین خسارت

اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی

کسب و کار نیوز- رئیس کل بیمه مرکزی از اجباری شدن بیمه واحد های مسکونی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، غلامرضا سلیمانی امروز در نشست خبری آنلاین در رابطه با آخرین وضعیت صندوق بیمه بلایای طبیعی با اشاره به اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی گفت: پیش بینی بیمه مرکزی برای سال ۱۴۰۰ ماهانه ۲۰ هزار تومان حق بیمه در ازای تعهد پرداخت ۸۰ میلیون تومان خسارت است.

وی افزود:  پیشنهاد بیمه مرکزی این است از ۲۰ هزار تومان حق بیمه، ۱۰ هزار تومان را دولت و ۱۰ هزار تومان را مالک روی قبض برق پرداخت کند.

پرداخت آنلاین خسارت ها

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه  با اشاره به  برنامه ریزی برای پرداخت خسارت آنلاین بیمه‌ها به مردم در سال آینده گفت: در حال حاضر به صورت آزمایشی پرداخت خسارت غیرحضوری تا سقف سه میلیون تومان در بیمه ایران عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ ماه ابتدایی سال شرکت‌های بیمه‌ای ۶۶ میلیارد تومان بیمه نامه صادر کرده اند، یادآور شد که فروش ۱۰ ماهه سال جاری حدود شش میلیارد تومان از کل فروش سال ۹۸ بیشتر بوده است.

سلیمانی همچنین با اشاره به دیگر برنامه بیمه مرکزی برای سال ۱۴۰۰  گفت که  تغییر شیوه پرداخت خسارت برای خودروهای غیرمتعارف است که از سال آینده به همه خودروها تا سقف پوشش بیمه‌ای که انجام شده، خسارت داده می شود و دیگر بحث خودروی متعارف و غیرمتعارف مطرح نباشد.

همچنین مطالعه کنید:

ادامه تناقض ها در رابطه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت سیمان/خواب پروژه های ساخت مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ؛ دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.