صفحه اصلی / سرخط خبرها / انگشت اتهام به سمت فروشندگان موز

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مطرح کرد

انگشت اتهام به سمت فروشندگان موز

کسب و کار نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در مورد گرانی موز گفت: مردم در حالی متهم اصلی گرانی موز را مغازه داران و حتی گاهی اتحادیه می دانند که فروشندگان هیچ تقصیری در این روند ندارند.

به گزارش کسب و کار نیوز، اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ادامه داد: مردم مصرف کننده خرد و ما مصرف کننده عمده میوه هستیم. زمانی که برای خرید این قلم به بازار مراجعه می کنیم، می بینیم که قیمت ها بسیار بالاست. نرخ نامه امروز برای موز از ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان است؛ ولی ما ذی نفع نیستیم و در واردات آن نیز نقشی نداریم. شهریورماه سقف قیمت موز ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان بود یعنی از ۱۴۵۰۰ تا ۱۸۵۰۰ تومان به فروش می رسید. موز از دی ماه شروع به گران شدن کرد و ۲۹ دی به ۲۶ هزار تومان رسید و تقریبا از ۴ بهمن آغاز گرانی افسارگسیخته موز بود. الان در نرخ نامه دو نوع کشف قیمت کردیم؛ یک نوع کارتن کوچک است که ۱۲ تا ۱۳ کیلویی و نوع دوم کارتن بزرگ که ۱۹ تا ۲۱ کیلویی است که کیفیت کارتن بزرگ به مراتب بیشتر و بهتر و قیمت بالاتر است. سقف قیمت ۴۵ هزار تومان است. البته ناگفته نماند این میانگین قیمت است ولی در گزارش های شفاهی تا ۵۰ هزار تومان هم خرید و فروش شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مالتی‌مدیای سایپاشاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد/ تولیدکننده از مجموعه‌های مهم تامین قطعات الکترونیکی پیشرفته و باکیفیت مورد استفاده در صنایع دفاعی است

به گزارش سایپانیوز، محمدحسن جبلی‌جوان با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا باهدف استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *