صفحه اصلی / اصناف / ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث قاچاق دارو شده است

ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث قاچاق دارو شده است

کسب و کار نیوز- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و یارانه‌ای که به واردکننده‌ها می‌دهد را به صورت شفاف به خود مردم بدهد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی طغیانی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، گفت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی زمینه ایجاد رانت و فساد را فراهم کرده است و کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال حذف آن است.

وی ادامه داد: ارز ۴۲۰۰ تومانی ناکارآمد و غیر شفاف است. سالانه میلیاردها دلار از اموال بیت المال نصیب دلالان و سوداگران می‌شود، مدل حمایتی دولت باید تغییر کند و به صورت مستقیم از مصرف کننده حمایت کند. نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و یارانه‌ای که به واردکننده‌ها داده می‌شد را به صورت شفاف به خود مردم بدهد.

وی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو هم باید حذف شود، گفت: در حال حاضر شاهد قاچاق دارو از ایران به کشورهای همسایه هستیم. ازجمله مهمترین دلایل این موضوع قیمت پایین دارو در ایران به دلیل اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن است.

طغیانی تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو باید حذف و در مقابل سطح پوشش بیمه‌ای دارو گسترده‌تر شود به عبارتی منابع مالی حاصل از حذف ارز دارو باید به بیمه‌ها داده شود در این صورت با سازوکار بیمه به صورت شفاف از مصرف کننده‌های واقعی دارو حمایت می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مالتی‌مدیای سایپاشاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد/ تولیدکننده از مجموعه‌های مهم تامین قطعات الکترونیکی پیشرفته و باکیفیت مورد استفاده در صنایع دفاعی است

به گزارش سایپانیوز، محمدحسن جبلی‌جوان با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا باهدف استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *