با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

هیات تجاری به کنیا اعزام می شود

در راستای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان در بازاریابی محصولات خود در بازارهای صادراتی و خلق فرصت‌های تجاری جدید هیاتی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه و سهراب آسا مدیر امور بین‌الملل صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه 31 شرکت دانش بنیان و 4 صندوق پژوهش و فناوری از 8 تا 10 بهمن ماه جاری به کشور کنیا اعزام می‌شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، در مورد این هیات تجاری توضیح داد و گفت: این برنامه برای دو روز و با هدف دیدار با شرکت‌های میزبان در حوزه نیازمندی‌ها و ایجاد تعامل مشترک برنامه‌ریزی شده است. بر این اساس تاکنون ۷۰ شرکت کنیایی برای مذاکره تجاری با هیات اعزامی ایرانی در پرتال B2B مربوطه ثبت‌نام و اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی ادامه داد: شرکت‌هایی که در این هیات حضور دارند در حوزه‌های تجهیزات و ماشین‌آلات، سلامت و غذا، الکتریک و الکترونیک، IT و ICT ، محصولات پیشرفته و بروکر بازار است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به برنامه ریزی برای دیدارهای صندوق های پژوهش و فناوری نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان ۴ صندوق پژوهش و فناوری ایران بایو تک، تجهیزات پزشکی، صندوق یزد و صندوق انتقال تکنولوژی و توسعه صادرات برای دیدار با صندوق‌های متناظر در کشور کنیا در این هیات تجاری حضور دارند.
دکتر ملکی فر در پایان خاطرنشان کرد: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تنها با حمایت مالی مستقیم میسر نمی‌شود و بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان از الزامات این امر است، لذا صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار تلاش برای تأمین مالی مستقیم شرکت‌های دانش‌بنیان با درک صحیحی از این موضوع، برنامه‌ریزی مفصلی را برای کمک به توسعه بازار و خلق فرصت‌های تجاری جدید برای این شرکت‌ها انجام داده است. یکی از محورهای اصلی فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه، فراهم کردن بستر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، دائمی و اعزام یا پذیرش هیات‌های تجاری است.
لازم به ذکر است که در حوزه تجهیزات و ماشین‌آلات شرکت‌های بنیان دانش پژوهان، فلات صنعت ایده، پایا پرس، رایا انرژی پارس پترو (ریپکو)، شرکت مهندسی و ابزار دقیق رایا انرژی حضور دارند. همچنین شرکت‌های حوزه سلامت و غذا نیز شامل آوان طب، بهیار صنعت سپاهان، دارو درمان سلفچگان، فریمان نصر، فرپویان مد، مایا اسلیم آریا، مگنولیا، نقش جوب پارس، پویندگان راه سعادت، سپید طب نیا و زیست تجهیزات دانش پویا هستند.
در زمینه الکترونیک و الکتریک نیز شرکت‌های کنترل فرآیند پاسارگاد، NMG& BHS، نور بهین گستر خاورمیانه، پارس سامان ایرانیان، پارس ویچ، پرتوسازان و سامانه‌های دما نور انرژی (صدنا) این هیات تجاری را همراهی می‌کنند. همچنین شرکت‌های حوزه IT و ICT در این هیات تجاری را کارن کراد، کندا ایده، پدیدار VR و نوآوری‌های هوشمندانه تریتا(تریت آپ) تشکیل می‌دهند.
همچنین شرکت‌های دیگر هیات تجاری اعزامی به کنیا شامل پارسا پلیمر شریف، پویا پلیمر تهران و گروه صنعتی شفیق در زمینه محصولات پیشرفته هستند و «شیرال» نیز تنها شرکت دانش بنیان بروکری بازار است.
گفتنی است همراه با این هیات تجاری محموله‌ای شامل کمک‌های توسعه‌ای متشکل از تجهیزات پزشکی و اقلام مبارزه با شیوع ویروس کرونا به میزان یک تن به عنوان هدیه به وزارت بهداشت کنیا تحویل می‌شود. این محموله شامل کالاهای فناورانه و محصولات شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در زمینه تجهیزات پزشکی است.

همچنین مطالعه کنید:

وضع قانون برای حمایت از کسب و کار‌های اینترنتی

به گزارش کسب و کار نیوز ، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در راستای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *