صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص کل در ابتدای معاملات

رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص کل در ابتدای معاملات

کسب و کار نیوز - شروع معاملات امروز بازار سهام با روند صعودی نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و شاخص کل در ۲۰ دقیقه ابتدای معاملات بیش از ۲ درصد رشد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود سه هزار و ۷۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید شپنا، سپیدار و شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان ۴۵۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش خموتور، گدنا و کدما در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۷۰۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۴۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است ؛ گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۲۰درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فرآورده‌های نفتی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۹۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۴۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۱۲۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۴درصد از پنج هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۴۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مالتی‌مدیای سایپاشاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد/ تولیدکننده از مجموعه‌های مهم تامین قطعات الکترونیکی پیشرفته و باکیفیت مورد استفاده در صنایع دفاعی است

به گزارش سایپانیوز، محمدحسن جبلی‌جوان با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا باهدف استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *