پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف‌پول‌های موبایلی«کیان» رونمایی شد

زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف‌پول‌های موبایلی«کیان» رونمایی شد

کسب و کار نیوز - همزمان با گشایش ششمین نمایشگاه تراکنش ایران در تهران، زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف‌پول‌های موبایلی ایران با نام «کیان» رونمایی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در نخستین روز برگزاری ششمین نمایشگاه تراکنش ایران که با عنوان ITE 2020 و با حضور فعالان اکوسیستم پرداخت کشور برگزار می‌شود، آئین گشایش نمایشگاه با حضور و سخنرانی شخصیت‌های کشوری از جمله عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی وزیر امور اقتصادی و دارایی و مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی برگزار شد و در ادامه از زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف‌پول‌های موبایلی ایران با عنوان «کیان» رونمایی شد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در آئین گشایش این نمایشگاه با اشاره به توسعه روش‌های نوین و تغییر الگوهای پرداخت بر اساس آمارهای موجود گفت: دهه ۸۰ دوران حکمرانی دستگاه‌های خودپرداز در حوزه پرداخت بود. در دهه ۹۰ ، دستگاه‌های pos گسترش پیدا کرد. اما از اواخر دهه ۹۰ شاهد رشد پرداخت‌های اینترنتی و موبایلی بوده‌ایم و اپلیکیشن‌های این حوزه توسعه پیدا کرده‌اند.

بنا به این گزارش، سازمان فاوای شهرداری مشهد که با شرکت در این نمایشگاه به معرفی دستاوردها و ارائه تجربیات خود در حوزه توسعه زیرساخت‌های نوین پرداخت الکترونیک و بویژه پرداخت‌های خرد شهروندی می‌پردازد، امروز یکی از اثرگذارین پروژه‌های خود در این زمینه را به صورت رسمی معرفی کرد.

زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف‌پول‌های موبایلی ایران که با نام اختصاری «کیان» رونمایی شد، می‌تواند به عنوان یک بستر جامع، سبب همگرایی و انسجام اپلیکیشن‌های فعال در عرصه پرداخت الکترونیک شود و بستر لازم برای گرایش بیشتر عموم به این زمینه را فراهم آورد.

به عبارت دیگر «کیان» در حوزه کیف پول‌های موبایلی همان نقشی را ایفا خواهد کرد که «شاپرک» در شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی بر عهده دارد و به عنوان یک شبکه یکپارچه می‌تواند استفاده از عموم اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه را تسهیل کند؛ چراکه پذیرندگان می‌توانند تنها با استفاده از یک کیوآرکد، تبادلات مالی را با تمامی اپلیکیشن‌های حاضر در این زیرساخت به سادگی انجام دهند و کاربران نیز از خدمات متنوع این اپ‌ها در یک بستر واحد  بهره خواهند برد.

به این ترتیب شهروندان می‌توانند بسیاری از پرداخت‌های خرد همچون کرایه سیستم حمل و نقل عمومی، خریدهای روزمره و طیف وسیعی از خدمات شهروندی را با بهره‌گیری از زیرساخت «کیان» و از طریق اپلیکیشن‌های مختلف فعال در این حوزه به سادگی انجام دهند.

ششمین نمایشگاه تراکنش ایران به عنوان رویدادی با اهمیت در عرصه فناوری‌های مالی کشور که با حضور و مشارکت فعالان صنعت پرداخت کشور، مدیران عامل بانک‌ها، مدیران و متخصصان حوزه فناوری، استارتاپ‌ها و سایر اثرگزاران این حوزه برگزار می‌شود، به «اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال» به عنوان موضوع محوری می‌پردازد و از امروز  ۲۳  دی ماه به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *