صفحه اصلی / سرخط خبرها / آغاز عملیات اجرایی طرح بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر

آغاز عملیات اجرایی طرح بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر

عملیات اجرایی طرح بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر با اعتبار ۴۱۱میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، براساس پیش بینی انجام شده، اجرای این طرح ۱۴کیلومتری فروردین ماه ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.استاندار هرمزگان در مراسم آغاز اجرای این طرح گفت:موانع سرمایه گذاری در این بخش باید مرحله به مرحله شناسایی شود و رفع و زمینه ایجاد ارزش افزوده، افزایش اشتغال و ارزآوری در بخش معدن فراهم شود. فریدون همتی افزود: عواید حاصل از استخراج مواد معدنی و صادرات این بخش باید دوباره به چرخه تولید برگردد تا بتواند ارزش افزوده آن را چندبرابر کند.

اختصاص ۱۰ درصد اعتبارات زیربنایی برای توسعه معادن هرمزگان

مدیر طرح ایجاد زیربناهای ایمیدرو نیز در خصوص اقدامات ایمیدرو در توسعه زیربناهای معادن هرمزگان گفت: ۱۰درصد اعتبارات چهار هزار میلیارد ریالی طرح‌های زیربنایی سالجاری در معادن کشور به هرمزگان تخصیص پیدا کرده است.  داریوش دیودیده تصریح کرد: مقدمات انجام دو طرح مطالعاتی در ۲ شهرستان حاجی آباد و میناب استان هرمزگان در قالب طرح‌های معادن کوچک مقیاس درحال انجام است که در صورت نتیجه بخش بودن مطالعات، امکان اجرای تمام یا بخشی از این طرح‌ها برای سال آینده فراهم می‌شود. وی بیان داشت: طرح بهسازی راه دسترسی معادن گچ خمیر نیز جزء نخستین طرح‌های اجرایی زیربنایی در معادن کوچک مقیاس کشور است.  بیش از ۵۷ معدن گچ در سراسر هرمزگان وجود دارد که ۲۹ فقره از این معادن در شهرستان خمیر واقع شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مالتی‌مدیای سایپاشاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد/ تولیدکننده از مجموعه‌های مهم تامین قطعات الکترونیکی پیشرفته و باکیفیت مورد استفاده در صنایع دفاعی است

به گزارش سایپانیوز، محمدحسن جبلی‌جوان با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا باهدف استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *