صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / ثبت و استعلام چک صیادی در اپلیکیشن ۷۲۴

با تایید بانک مرکزی اجرا شد

ثبت و استعلام چک صیادی در اپلیکیشن ۷۲۴

کسب و کار نیوز - شرکت پرداخت الکترونیک سامان، هم‌زمان با برنامه‌ریزی‌های بانک مرکزی برای اجراي قانون اخير چک و الزام به ثبت چک‌هاي صادره و استعلام آنها در سامانه صیاد، با ایجاد زیرساختی به‌روز و نوآورانه، امکان استفاده از این سامانه را در اپلیکیشن 724 فراهم کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، شهروندان با نصب اپلیکیشن ۷۲۴ به سادگی می‌توانند استعلام چک‌هایشان را بدون مراجعه به بانک و تنها با لمس گزینه «سامانه صیاد» در اپلیکیشن به دست آورند، چرا که مطابق اقدامات جدید بانک‌مرکزی و تغییرات قانون چک، ثبت اطلاعات مربوط به چک صادره و استعلام وضعیت آن در سامانه صیاد مهیاست.

استفاده داوطلبانه از این سامانه از ۲۰دی ماه امسال آغاز می‌شود و مردم می‌توانند از خدمات این سامانه در اپلیکیشن‌های منتخب بانک مرکزی استفاده کنند. اپلیکیشن ۷۲۴ براساس آخرین فهرست منتشر شده در وب‌سایت شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت ( شاپرک)، یکی از دو اپلیکیشن پرداخت مورد تایید بانک مرکزی و توصیه شده به شهروندان است. با توجه به آنچه رفت، اپلیکیشن ۷۲۴ اولین اپلیکیشن پرداخت کشور است که با راه‌اندازی گزینه «سامانه صیاد»، ضمن تنوع گزینه‌های خدماتی خود، این فرصت را برای کاربران فراهم کرده که در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به بانک، اطلاعات دقیق چک را در کمال امنیت اعتبارسنجی کنند.

در سامانه استعلام چک «صیاد» اپلیکیشن ۷۲۴، امکان ثبت چک توسط صادرکننده (با ثبت اطلاعات چک مانند مبلغ، تاریخ وصول، شرح چک، کد ملی دریافت‌کننده)، قابلیت استعلام وضعیت چک صادر شده توسط دریافت‌کننده، امکان ثبت تایید یا رد چک توسط دریافت‌کننده چک، امکان انتقال چک به دریافت‌کننده ثالث و گزینه استعلام وضعیت چک توسط صادرکننده پیش‌بینی شده است.

پیش از اجرای کامل و الزام‌آور تغییرات قانون چک، آمنه نادعلی‌زاده، معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک‌مرکزی به خبرگزاری صدا و سیما گفته بود: «این نهاد برای تسهیل شرایط استفاده مردم از سامانه صیاد، بستر آن را در اپلیکیشن‌های پرداختی پیش‎بینی کرده است». او همچنین افزود: «اپلیکیشن‌ها موجودیت‌هایی در سند نظام پرداخت کشور هستند که مردم به استفاده از آنها خو گرفته‌اند. درحال‌حاضر افراد زیادی با مفاهیمی مانند پرداخت قبض، انتقال وجه و… از طریق اپلیکیشن‌ها آشنا هستند، به همین دلیل بانک‌مرکزی از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی دسترسی مردم را به سامانه صیاد باز کرده و این اجازه را به آنها داده تا با راه‌اندازی بخش‌هایی با عنوان «مدیریت چک‌ها» یا «ثبت چک صیادی» در اپلیکیشن‌ها، کار برای کاربران و مشتریان شبکه بانکی کشور ساده و راحت‌تر شود». نادعلی‌زاده با تاکید بر اینکه اپلیکیشن‌ها هرکدام روش‌های ویژه پرداختی خودشان را دارند، ادامه داد: «اپلیکیشن‌های پرداختی باید روش‌های استفاده ویژه خودشان را به اطلاع مردم برسانند تا بدانند چگونه و چقدر ساده‌تر از قبل می‌توانند چک‌هایشان را از طریق اپلیکیشن ثبت نموده و بدون نگرانی و در کمال امنیت از سامانه صیاد آن اپلیکیشن استفاده کنند».

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش اپلیکیشن ۷۲۴ را به عنوان مطمئن‌ترین اپلیکیشن پرداختی کشور که می‌تواند طی ۲۴ ساعت شبانه‌روز به بهترین شکل خدمات پرداختی به کاربران ارائه دهد، به بازار معرفی کرده است. خرید شارژ، خرید بسته‌‌های اینترنتی، کارت به کارت، پرداخت قبض، پرداخت از طریق QR و کیف پول الکترونیکی تنها بخشی از ویژگی‌های آن است. در این اپلیکیشن شما برای تراکنش‌هایتان نه تنها امتیاز دریافت می‌کنید، بلکه با هر تراکنش می‌توانید با چرخاندن گردونه شانس، هزاران جایزه ببرید! همه اینها فقط بخشی از امکانات و ویژگی‌های اپلیکیشن ۷۲۴ است که به سادگی خیال شما را از بابت همه خدمات پرداختی راحت می‌کند.

 

 

 

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *