صفحه اصلی / اصناف / بیکاری ۴۰ هزار نفر با تعطیلی تالارهای پذیرایی

بازگشایی در انتظار موافقت استانداری

بیکاری ۴۰ هزار نفر با تعطیلی تالارهای پذیرایی

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران گفت: برای بازگشایی تالارهای پذیرایی در انتظار تصمیم و موافقت استانداری و ابلاغیه ستاد ملی کرونا هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، خسرو ابراهیمی‌نیا در مورد بازگشایی تالارهای پذیرایی گفت: بعد از حدود یک سال از تعطیلی تالارهای پذیرایی به علت شیوع ویروس کرونا در جلسه چهارشنبه هفته گذشته اتاق اصناف ایران با حضور زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران، موافقت ضمنی وی برای بازگشایی تالارهای پذیرایی کسب شد.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با بیان اینکه تالارهای پذیرایی از اسفندماه سال گذشته تاکنون به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند، افزود: این تعطیلات طولانی و اجباری لطمات جبران ناپذیری را بر این واحدهای صنفی وارد کرده و شاغلان بسیاری در این بخش بیکار شده‌اند. 

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی تالارهای پذیرایی در صورت موافقت استانداری تهران انجام خواهد شد، گفت: اتاق اصناف تا این لحظه، ابلاغیه‌ای مبنی بر بازگشایی تالارهای پذیرایی دریافت نکرده است،‌ اما امیدواریم  که  هر چه زودتر با این موضوع موافقت شود و تالارهای پذیرایی پس از حدود یک سال تعطیلی دوباره باز شوند. ابراهیمی نیا با اشاره به جلسه مسئولان اتاق اصناف ایران با فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران بیان داشت: در آن جلسه مقرر شد تا در صورت بازشدن تالارهای پذیرایی با یک سوم ظرفیت پذیرش مهمان کار کنند. 

وی در پاسخ به این سوال که در صورت بازگشایی تالارهای پذیرایی امکان نظارت بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد، گفت: بله، در این مورد تمهیدات لازم اندیشیده شده تا با استفاده از بازرسان اتحادیه نظارت کامل انجام شود، ضمن اینکه با توجه به گذشت حدود یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور مردم  به طور کامل از نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطلع هستند. 

وی با بیان اینکه حدود هزار تالار پذیرایی پس از شیوع بیماری کرونا در تهران تعطیل شد، بیان داشت: با احتساب حدود ۳۰ الی ۴۰ نفر کارگر شاغل در این تالارها حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بعد از تعطیلی این تالارهای پذیرایی بیکار شدند.

ابراهیمی نیا اظهار داشت: مشاغل مختلف زیادی به طور غیر مستقیم وابسته به فعالیت تالارهای پذیرایی هستند، گفت: از جمله این مشاغل می‌توان به عکاسان و فیلمبرداران، فروشندگان لباس عروس، شیرینی فروشی‌ها و … اشاره کرد که کسب و کار آنها طی ماه‌های اخیر به علت تعطیلی تالارهای پذیرایی به شدت کساد بوده است. رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران افزود: در صورت ابلاغ مصوبه بازگشایی تالارهای پذیرایی، تالارهای پذیرایی تهران به زودی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری و با یک سوم ظرفیت پذیرش کار خود را آغاز خواهند کرد. 

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *