صفحه اصلی / اجتماعی / ۴۰ درصد تجهیزات درمانی در داخل تولید می­‌شود

۴۰ درصد تجهیزات درمانی در داخل تولید می­‌شود

کسب و کار نیوز- رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت: اکنون نزدیک به ۴۰ درصد از ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور در داخل تولید می­‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید محمد مهدوی هادوی اظهار داشت: با ابتکار مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیأت مؤسس انجمن تخصصی ماشین سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور تأسیس و شروع به کار کرد. انجمن تخصصی ماشین سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور، با رویکرد هم اندیشی، همکاری و هم افزایی و با هدف ارتقای توانمندی و توسعه و تعمیق ساخت داخل و پیگیری مطالبات صنفی تشکیل و در چارچوب قوانین فعالیت خواهد کرد.

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت: این انجمن متشکل از واحدهای صنعتی که در طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشور فعالیت دارند تشکیل می‌شود.هادوی یادآور شد: این انجمن با حضور در جلسات مشورتی و تصمیم سازی صنعت بهداشت و درمان کشور به عنوان بازوی مشاوره‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید قطعه و تجهیزات و ماشین الات فعال خواهد بود و به مرور فعالیت‌های غیر حاکمیتی دولت در این حوزه در راستای سیاست‌های کلی نظام و تبصره ذیل ماده ۱۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه به این انجمن محول می‌شود. وی گفت: هم اینک حدود ۴۰ درصد از ماشین الات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور در داخل تولید می‌شود. امید است با برنامه ریزی انجام شده و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حمایت از تولید ملی تجمیع تقاضا و تأمین اعتبار لازم جهت انجام تولیدات جایگزین واردات، این میزان افزایش یابد.

لازم به ذکر است، هم اینک بخشی از نیازمندی‌های بخش درمان کشور نظیر ماشین الات تولید انواع کرم قرص و بسته بندی بلیستر، درام درایر، هموژنایزر، میکسر و انواع پرکن در داخل کشور تولید می‌شود. در نظر است با حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه، توان طراحی، مهندسی و راه اندازی خطوط دارویی کشور تقویت شده و به زودی شاهد راه اندازی کامل کارخانجات توسط متخصصین ایرانی باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *