صفحه اصلی / اصناف / ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است

۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است

کسب و کار نیوز- معاون فنی گمرک با بیان اینکه موجودی کالاهای اساسی بالغ بر 3 میلیون و 943 هزار تن است، گفت:‌ 94 هزار کانتینر کالای تولید و واسطه‌ای نیز در گمرکات و بنادر موجود است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به وضعیت کالاهای موجود در بنادر و گمرکات کشور تا تاریخ ۳ دی ماه سال جاری اظهارداشت: بر اساس اطلاعات گزارش شده، موجود کالاهای اساسی بالغ بر ۳ میلیون ۹۴۳ هزار تن بوده که عمده آن مربوط به بندر امام خمینی با ۲٫۸ میلیون تن می‌شود. معاون فنی گمرک با بیان اینکه ۴۵۵ هزار تن کالای اساسی نیز در بندرشهید رجایی موجود است، بیان داشت: در بندر امیرآباد نیز ۲۸۲ هزار تن کالای اساسی وجود دارد و مابقی نیز در بنادر دیگر هستند.

وی در مورد کالاهای کانتینری نیز تصریح کرد: عمده این کالاها مربوط به واحدهای تولیدی و واسطه‌ای بوده که حجم آن ۹۴ هزار کانتینر TEU است که بالاترین میزان، در بندر شهید رجایی بندرعباس وجود دارد.

ارونقی تاکید کرد: ۹۰ درصد کانتینرهای موجود انباشته از کالاهای وارداتی هستند. معاون فنی گمرک در مورد کالاهای غیرکانتینری بیان داشت:‌ ۷ میلیون ۳۰۸ هزار تن کالای فله گزارش شده که عمده آن در بندر امام خمینی و شهید رجایی، امیرآباد و انزلی و نوشهر هستند.

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *