صفحه اصلی / اصناف / بازار / شغل تعمیرات موبایل، همه آنچه باید بدانید

شغل تعمیرات موبایل، همه آنچه باید بدانید

شغل تعمیرات موبایل و همه آنچه باید بدانید تا در این حوزه موفق شوید، موضوع متن ما است.

تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل و همه آنچه باید بدانید تا در این حوزه موفق شوید، موضوع متن ما است. در این متن از زوایای مختلفی تعمیر موبایل را مورد بررسی قرار دادیم، به صورتی که اگر تا آخر همراهی کنید بدون شک اطلاعات نتیجه بخشی در این رابطه جمع آوری خواهید کرد.

جالب است بدانید موضوعات و اطلاعاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم نه تنها به درد تعمیرکاران موبایل و متقاضیان ورود به این شغل می خورد، بلکه برای افرادی که درخواست تعمیرات موبایل دارند هم مثمر ثمر هستند.

دو عامل مهم برای کسب موفقیت در شغل تعمیرات موبایل

موبایل از دستاورد هایی در حوزه ی تکنولوژی است که وابستگی شدیدی به ارمغان آورده و جایگاه ویژه ای را در زندگی هر کسی تصاحب کرده است. این موضوع به قدری جدی و قابل توجه می باشد که روز به روز شاهد گسترش تولیدات و توسعه ی چشمگیرِ این دستاورد کاربردی هستیم.

به دنبال این قضیه تعمیرات و رفع انواع و اقسام مشکلاتی که ممکن است در طول استفاده از یک گوشی رخ دهد، جز پر درخواست ترین خدمات در هر جایی شده است؛ پس باید گفت که شغل تعمیرات موبایل یکی از روی بورس ترین مشاغل حال حاضر به شمار می رود و هر کسی که در این حوزه فعالیت می کند قادر به کسب درآمد های بالایی است.

البته در این شغل هم مانند هر حوزه ی دیگری برای رسیدن به قله ی موفقیت، شرط و شروطی وجود دارد؛ شرط و شروطی که اگر به آن ها بی توجهی شود راه رسیدن به موفقیت نا هموار و پر ریسک خواهد بود. به اولین و مهم ترین شرطی که باید اشاره کنیم، وجود علاقه و انگیزه است که در هر حوزه و حرفه ای مهم ترین عامل موفقیت محسوب می شود، زیرا کسی که علاقه و انگیزه ی کافی برای کسب موفقیت داشته باشد با هیچ شکستی نا امید نمی شود و بالاخره بهترین راه را برای فتح قله پیدا خواهد کرد.

در نتیجه اگر به این شغل علاقه مندید و یا انگیزه ای قوی دارید، باید بگوییم که قطعاً از پس عوامل موثر دیگر بر می آیید و اگر تلاش کنید می توانید به راحتی به جایگاه مطلوبی برسید.

اما برای کسب موفقیت در شغل تعمیرات موبایل علاوه بر انگیزه و علاقه، دو عامل مهم دیگری هم وجود دارند که از اصلی ترین شرط ها محسوب می شوند، این دو عامل عبارت هستند از:

 • تخصص و مهارت
 • وسایل و تجهیزات

برای بهره مندی از بورس پر رونق شغل تعمیرات موبایل و تعدد بالای درخواست تعمیرات موبایل اگر به این عوامل توجه کنید بی شک شما یک حرفه ای خواهید شد، کسی که به جایگاه مطلوبی در این حوزه می رسد. پس بهتر است خواندن تیتر های بعدی را از دست ندهید تا با موارد بالا بیشتر آشنا شوید.

تخصص و مهارت مهم ترین عامل در حوزه ی شغل تعمیرات موبایل

 موبایل ها از صد ها قطعه با قابلیت های گوناگون ساخته می شوند. فرایند ساخت این دستگاه ها به نحوی است که قطعات با ریزه کاری و حساسیت بسیار زیادی در کنار یک دیگر قرار می گیرند تا نهایتاً به یک موبایلِ قابل استفاده تبدیل شوند. بنابراین اگر موبایلی دچار مشکل شد، تعمیر آن کار هر کسی نیست حال فرقی ندارد مشکلِ به وجود آمده در بخش های نرم افزاری باشد یا سخت افزاری.

بازار داغ خرید موبایل و کاربرد های بالای آن در زمینه های مختلفی چون برقراری ارتباط، پر کردن اوقات فراغت و یا در زمینه ی انواع کسب و کار های اینترنتی و ‌‌‌… طبیعتاً باعث شده اند شغل تعمیرات موبایل مورد توجه ویژه ای قرار گیرد، شغلی که مستلزم داشتن تخصص و مهارت بالایی است.

تخصص و مهارت در واقع از مهم ترین عامل ها در این حوزه هستند، زیرا اگر یک شخص با مهارت کمی شروع به کار کند با توجه به حساسیت بالای این فرایند، احتمال گسترش آسیب گوشی بالاست؛ یعنی نه تنها عیب گوشی تعمیر نخواهد شد بلکه ممکن است عیوب دیگری هم افزوده شوند.

پس باید در وحله ی اول اقدام به کسب مهارت کنید و با تمام نکات مرتبط در این حوزه آشنا شوید. تئوری های مربوط به الکترونیک، نقص یابی برد معیوب، نرم افزار ها، نحوه ی نقشه خوانی سخت افزار، تعویض قطعه های مختلف و امثالهم از جمله چند بخش مهم از کسب مهارت در حوزه ی تعمیر گوشی شمرده می شوند که باید هر تعمیر کار ماهری آن ها را بلد باشد.

البته نا گفته نماند از آن جا که روز به روز مدل های جدیدی وارد بازار می شوند و شاهد آپشن ها و قابلیت های بیشتری هستیم، از این رو یک تعمیر کار ماهر باید تخصص و مهارت خود را به روز نگه دارد تا همیشه بتواند هر مدلی را تعمیر کند.

وسایل و تجهیزات لازم برای ورود به شغل تعمیرات موبایل

در ادامه ی تیتر قبلی لازم به ذکر است یک فرد هر چه قدر هم در زمینه ی تعمیر گوشی تخصص داشته باشد اما از وسایل و تجهیزات کامل و مناسبی استفاده نکند، قادر به ارائه ی خدمات مطلوبی نخواهد بود. پس در وحله بعدی بایستی وسایل لازم برای ورود به این شغل را مهیا کنید.

وسایل و تجهیزات لازم برای ورود به شغل تعمیرات موبایل شامل موارد مختلفی می شوند که در قسمت پایین به بعضی از کاربردی ترین و ضروری ترین مورد ها اشاره کردیم:

 • ست پیچ گوشتی: ست پیچ گوشتی از مهم ترین تجهیزات جهت تعمیر و تعویض قطعات خراب موبایل های هوشمند هستند. در این ست ها عمدتاً مجموعه ای از پیچ گوشتی های مناسب برای انواع مدل ها وجود دارد.
 • هیتر: هیتر دستگاهی است که گرمای مورد نیاز را برای جدا سازی برخی از قطعات هنگام تعمیر گوشی، فراهم می کند. وجود این دستگاه خصوصاً برای تعمیر مدل های ضد آب واجب است.
 • ساکشن کاپ: با استفاده از ساکشن کاپ می توان به راحتی قاب موبایل را جدا کرد. با جدا کردن قاب به وسیله ی این ابزار هیچ خطری بدنه ی موبایل را تهدید نمی کند.
 • دستگاه هویه و سیم لحیم: از جمله تخصصی ترین ابزارآلات دستگاه هویه و سیم لحیم هستند که به منظور تعمیر برد گوشی مورد استفاده قرار می گیرند و استقاده از آن ها مستلزم دقت و مهارت بالایی است.
 • و وسیله های دیگری چون پیک، منبع تغذیه، پنس، مولتی متر، دستگاه لوپ و اسپاچر یا اسپاتول.

چطور می توان در شغل تعمیر گوشی اعتماد مشتریان را جلب کرد؟

برای جلب اعتماد مشتریان در شغل تعمیر گوشی ابتدا باید در راستای رعایت عوامل موثری که برای موفقیت در این راه گفتیم، تمام تلاش خود را انجام دهید، یعنی لازم است اول از همه انگیزه ای قوی سپس مهارت بالا و تجهیزات لازم را داشته باشید تا کیفیت خدمات خود را تضمین کنید.

بعد از این مراحل حالا نوبت به جذب مشتری و جلب اعتمادش می رسد که از طریق راه های مختلفی امکان پذیر است. موثر ترین مواردی که پیشنهاد می کنیم انجام شوند عبارت هستند از:

 • انتخاب یک عنوان خوب و جذاب
 • تعیین محلی مناسب برای ارائه خدمات حضوری
 • ایجاد امکان درخواست تعمیرات مویایل به صورت غیر حضوری از طریق درگاه های آنلاین
 • ارائه سریع ترین خدمات، پس از ثبت درخواست تعمیرات موبایل و خوش قولی
 • استفاده از با کیفیت ترین و پیشرفته ترین تجهیزات
 • انجام تبلیغات میدانی و مطلوب
 • ارائه بروز ترین خدمات و استفاده از بهترین روش ها
 • تعیین تعرفه های منصفانه
 • و …

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *