صفحه اصلی / اصناف / هدفگذاری ارتقای ترانزیت از ایران به ۵۰ میلیون تن‌

هدفگذاری ارتقای ترانزیت از ایران به ۵۰ میلیون تن‌

کسب و کار نیوز - وزیر راه و شهرسازی گفت: سالانه 10 میلیون تن کالا از بنادر ایران و کریدورهای موجود، ترانزیت می‌شود، در این باره هدف‌گذاری ما ارتقای این عدد به سالانه 50 میلیون تن است.

به گزارش کسب و کار نیوز، آیین بهره‌برداری از راه‌آهن خواف-هرات امروز به صورت ویدئو کنفرانسی، با حضور رؤسای جمهور ایران و افغانستان در حال برگزاری است. در این مراسم وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز ریل دوستی بین ایران و افغانستان در قالب ‌تعاملی کم نظیر بهره‌برداری شد.محمد اسلامی با اشاره به شعار امروز در افتتاح این خط ریلی «ایران و افغانستان، یک فرهنگ یک تاریخ» گفت: این حرف زیبا و ماندگار است و ضرورت دارد همواره پیوندهای دوستی را گسترش دهیم.

وی اظهار کرد: این پروژه ریلی ۲۲۵ کیلومتر است که امروز ۱۴۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد.وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مابقی مسیر در قطعه ۴ حدود ۸۵ کیلومتر است که با همکاری دو کشور، این مسیر باقیمانده هم اجرا خواهد شد تا از اتصال کامل برخوردار باشیم.

اسلامی بیان کرد: خط‌آهن‌ خواف-هرات‌ قابلیت جابه جایی سالانه یک میلیون مسافر در سال و ۶ میلیون تن بار را دارد و به مرکز جمعیتی افغانستان (هرات) متصل می‌شود.وزیر راه و شهرسازی با اشاره توسعه ترانزیت ریلی از ایران با اجرای این خط‌آهن، اظهار داشت: سالانه ۱۰ میلیون تن کالا از بنادر ایران و کریدورهای موجود، ترانزیت می‌شود؛ در این باره هدف گذاری ما ارتقای این عدد به سالانه ۵۰ میلیون تن است که افغانستان سهم قابل توجهی در این موضوع خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *