صفحه اصلی / سرخط خبرها / رشد تولید ۹ درصدی در فولاد

وزیر صمت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان اعلام کرد:

رشد تولید ۹ درصدی در فولاد

کسب و کار نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با اشاره به رشد تولید فولاد در کشور، بیان کرد: مازاد تولید فولاد داریم و رشد تولید ۹ درصدی در حوزه فولاد داشته ایم که این رشد تولید تا پایان سال تداوم دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا رزم‌حسینی با بیان این مطلب، افزود: همه محصولات فولادی( ورق و اسلب) باید در بورس کالا عرضه شوند و همه تولیدکنندگان فولادی موظف به ارایه تولید خود در بورس کالا هستند.

وی با اشاره به اینکه سقف عرضه فولاد، در بورس نیز برداشته شده است، گفت: کف عرضه فولاد ۲۰ میلیون تن است و محصولات نهایی فولاد نیز باید در بورس کالا عرضه شوند که با مجموعه این اقدامات به سمت متعادل شدن قیمتها در بازار خواهیم رفت.

مدافع تولید و تنظیم بازار هستیم

وزیر صمت با بیان اینکه وزارت صمت مدافع تولید و تنظیم بازار است، گفت: در بازار مداخله نداریم اما هرجا لازم باشد نظارت و کنترل ها را توسط ستادهای تنظیم بازار در کشور و کارگروه‌های استانی انجام خواهیم داد.

بورس باید رشد نقدینگی را به سمت خود بیاورد

رزم حسینی با اشاره به رشد نقدینگی در کشور، تصریح کرد: این رشد نقدینگی نباید به سمت کالاهای مزیت دار برود که سبب ایجاد قیمت‌های کاذب در بازار شود، قانونگذار عرضه کالاها را در بورس برای حل این مشکل تشخیص داد.

استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای حمایت از تولیدکنندگان

وی با اشاره به وظایف و ظرفیتهای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اضافه کرد: تولید کنندگان مجاهدان اقتصادی هستند که در این شرایط سخت اقتصادی با وجود تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که کرونا به وجود آورده است، باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وزیر صمت، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و کارگروه‌های استانی را از ظرفیت‌های مهم برای پیگیری و حل مشکلات تولیدکنندگان به خصوص در این شرایط دانست.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های واحدهای خرد، کوچک و متوسط، بیان کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران حمایت از این مهم را در دستور کار دارد.

گفتنی است که در کارگروه تسهیل و‌ رفع موانع تولید در استانداری اصفهان آخرین وضعیت و راهکارهای تولید حداکثری شرکت پلی اکریل، مشکلات واحدهای فولادی استان و واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی بویژه چگونگی تامین مواد اولیه آنها مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بررسی مشکلات قطعه سازان خودرو، نساجی، پوشاک، مواد شیمیایی وپلیمری از دیگر موارد مطرح شده در کارگروه تسهیل و‌ رفع موانع تولید اصفهان بود.

همچنین مطالعه کنید:

در دو ماهه امسال/بیش از ۹۰۰ بنگاه صنعتی راه‌اندازی شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، بر اساس این آمار در دو ماهه امسال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *