صفحه اصلی / اسلایدر / تخصیص ۸ میلیارد دلار ارز دولتی برای کالا‌های اساسی

تخصیص ۸ میلیارد دلار ارز دولتی برای کالا‌های اساسی

پورمحمدی گفت:در بودجه ۱۴۰۰مبلغ ۸ میلیارد دلار ، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالای اساسی در نظر گرفته شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، پورمحمدی، معاون اقتصادی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به این سوال که ارز ۴۲۰۰ تومانی بالاخره از بودجه حذف خواهد شد؟ گفت: ۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالای اساسی در نظر گرفته شد. ۶ میلیارد نهاده و کالای اساسی و ۲ میلیارد دلار برا معیشت است عده‌ای معتقدند همین ارز اختلال زا و تورم زاست.

وی افزود: دولت به دنبال تاثیر مفید بر زندگی اقشار جامعه است. درخواست کردیم در قالب تبصره یک که اگر تشخیص دادیم ارز ۴۲۰۰ تاثیر نداشت آن را حذف کنیم و در صورت سود برای معیشت از آن استفاده کنند.

پور محمدی تاکید کرد: در صورتی که تشخیص دادیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی اختلال زاست با نرخ متعادل ارز را تعیین کرده و مابه التفاوت را صرف امور ضروری کند.

پور محمدی بیان کرد: در بسیاری از موارد وجود ارز ۴۲۰۰ و پرداخت ارز یارانه‌ای ایجاد رانت و افزایش غیرواقعی در اجناس می‌شود در نتیجه دولت این اجازه را از مجلس خواست که شرایط تشخیص صرف ارز با نرخ ۴۲۰۰ را به دولت بدهد.

او در پایان بیان کرد: وقتی می‌توانیم به جای پرداخت ارز یارانه‌ای به دارویی زمینه تولید آن در داخل را فراهم کنیم قطعا این روند را در پیش خواهیم گرفت تا از تولید داخل حمایت کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *