صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹

رییس سازمان حمایت اعلام کرد

ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹

کسب و کار نیوز - عباس تابش معاون وزیر صمت ؛ گزارشی از اهم فعالیتها و عملکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمانهای صمت استانها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا درسطح عرضه در مهرماه امسال ارائه کرد و گفت : یک هزار و 35 مورد پرونده تخلف صنفی در راستای اجرای این طرح تشکیل شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ تابش همچنین در ادامه بیان داشت : در این بازه زمانی کارشناسان این سازمان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها با بهره‌گیری از تمام امکانات و ظرفیت موجود در امر بازرسی ، ضمن بازرسی از ۴۱ هزار و ۶۲ مورد از مراکز خرد و کلان درسطح عرضه ، برای بیش از یک هزار واحد صنفی متخلف از این ناحیه تشکیل پرونده داده و جهت سیر مراحل قانونی ، پرونده های متشکله در اختیار شعب تعزیرات حکومتی استانها قرار گرفتند.
این مسئول میانگین ارزش هر پرونده را ۵۸۹ میلیون ریال برآورد کرد و افزود : طرح مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه به وسیله بازرسان ، هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.
براساس گزارش رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ دراین بازه زمانی مورداشاره ، استان تهران با بیش از ۷ هزار مورد بازرسی و استان سیستان و بلوچستان با ۳۵۵ مورد تشکیل پرونده و ۱۸۶ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه ، بالاترین عملکرد را در بین استان ها داشته اند.
معاون وزیر صمت؛درباره آخرین آمارکالاهای قاچاق مکشوفه، خاطرنشان کرد: طی این مدت، بیشترین ارزش ریالی را به ترتیب مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵/۲۰۷ میلیارد ریال ، کالای قاچاق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارزبا ۴/۱۷۰ میلیارد ریال و سوخت ها و روغن های معدنی با ۲/۱۰۵ میلیارد ریال به خود اختصاص داده اند این در حالیست که لوازم یدکی با ۹/۲۸ میلیارد ریال و غلات با ۲۷ میلیارد ریال در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی همچنین یه ثبت کلیه موجودی کالاها در سامانه جامع انبارها تاکید و به صراحت اعلام کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلّف و موظف به ثبت موجودی کالای خود در این سامانه می باشند ، در غیر این صورت ، در صورت هر گونه گزارش و یا بازرسی ، بعنوان کالای قاچاق و احتکار محسوب شده و حسب قانون با متخلفین برخورد می شود.
معاون وزیر صنعت از تلفن ۱۲۴ این سازمان نیز به عنوان مجموعه‌ای منسجم برای دریافت لحظه‌ای و یکپارچه شکایات، انتقادات و پیشنهادهای مردمی نام برد و از هموطنان خواست ، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا نگهداری و جابجایی مشکوک کالا ، مراتب را سریعا با آن در میان گذاشته و اطلاع رسانی نمایند.

همچنین مطالعه کنید:

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

از ابتدای خاموشی ها فعالیت رمزارزها زیر ذره بین قرار گرفت و همین موضوع نیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *