صفحه اصلی / اصناف / میوه‌های پاییزی به بازار آمد اما قیمت پایین نیامد

گوجه فرنگی همچنان در اوج

میوه‌های پاییزی به بازار آمد اما قیمت پایین نیامد

کسب و کار نیوز - میوه به رغم فراوانی بیش از اندازه قیمت های بسیار گرانی دارد و با وجود قول های مسئولان قیمت ها پایین نمی آید؛ قیمت گوجه فرنگی هم که تولید مازاد در کشور دارد همچنان در اوج است.

جدید ترین قیمت در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران حکایت از بالا بودن قیمت ها است که به رغم قول مسئولان برای کاهش همچنان قیمت ها در اوج است.

رئیس اتحادیه میوه فروشان اعلام کرده بود که قیمت میوه ها با ورود میوه های پاییزه کاهش خواهد یافت اما با وجودی که بازار مملو از انواع میوه به ویژه میوه های پاییزه است و فراوانی موج می زند اما قیمت ها هم بسیار گران است. ایران جزو کشورهای بزرگ در تولید میوه است سالانه ۱۸ میلیون تن انواع میوه در این کشور تولید می شود که در ۳۵ میوه جایگاه تولید اول تا دهم را داریم.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران هم از کاهش قیمت گوجه فرنگی خبر داده بود که در روزهای اخیر سر به فلک کشیده بود. معتمد با بیان اینکه از جنوب کشور گوجه فرنگی‌های درجه یک خریداری شده گفته بود قرار است این گوجه فرنگی‌ها در میادین میوه و تره بار توزیع و با قیمت هرکیلو ۱۱ هزارتومان به دست مصرف کننده برسد. قیمت گوجه فرنگی اکنون در میدان مرکزی میوه و تره بار که محل عمده فروشی در نزدیکی اتوبان آزادگان است به قیمت کیلویی ۱۳ هزار تومان به فروش می رود و زمانی که پای این محصول به مغازه های سطح شهر میرسد به ۱۸ هزار تومان فروخته می شود. جدیدترین قیمت انواع میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است.

نباید فراموش کرد که این قیمت های عمده فروشی است و مغازه های سطح شهر طبق قانون ۳۰ درصد باید روی این قیمت ها بکشند تا به دست مصرف کننده برسد اما اغلب بدون رعایت قانون و در سایه بی نظارتی تا ۱۰۰ درصد هم افزایش قیمت می دهند. قیمت ها در مغاز ها به حدی گران است که خارج ار توان خرید طبقه متوسط و به پایین جامعه است.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *