صفحه اصلی / اصناف / ترخیص ۱٫۳ میلیون تن کالا از گمرکات

ترخیص نهاده‌های دامی 45 روز آینده بر بازار مرغ و تخم مرغ اثر دارد

ترخیص ۱٫۳ میلیون تن کالا از گمرکات

کسب و کار نیوز - معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اثرات ترخیص نهاده‌های دامی در بازار مرغ و تخم تا 45 روز دیگر مشخص می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، عباس قبادی در مورد وضعیت ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید از گمرکات کشور گفت: در شرایط فعلی که با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، نمی‌توان با ضوابط و شرایط عادی و بورکراسی‌های سخت کالا رسانی کرد، لذا ستاد اقتصادی ریاست جمهوری برای تامین کالاهای اساسی و سرعت بخشیدن برای ترخیص کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه تولید اختیاراتی را به وزیر صمت داد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در مجموع ۸٫۳ میلیون تن کالا شامل ۳٫۷ کالای اساسی (ذرت، جو، کنجاله، روغن خام)، ۴ میلیون تن مواد اولیه و الباقی به صورت کالاهای کانتینری در گمرک موجود بود که تاکنون ۱٫۳ میلیون تن از این کالا ترخیص شده است و اقدامات لازم برای ترخیص سایر مقادیر در دست انجام است. وی با اشاره به ۲۰۰ هزار تن برنج مانده در گمرکات کشور بیان داشت: از این برنج که ماندگاری آن در گمرکات به معضل تبدیل شده بود، تاکنون ۴۰ درصد ترخیص شده است.

قبادی بیان داشت: نتیجه ترخیص نهاده های دامی از گمرکات ۴۵ روز دیگر بر روی مرغ و تخم مرغ تاثیر می گذارد. وی گفت: در زمینه تولید گوشت وضعیت خوبی داریم و مشکل روغن نیز حل شده است.

همچنین مطالعه کنید:

پاسخی به ابهامات سقف جدید کارت به کارت

روز گذشته بانک مرکزی در راستای مقابله با قمار از جزئیات بخشنامه‌ای رونمایی کرد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *