صفحه اصلی / اسلایدر / افت ۱۴ هزار واحدی شاخص کل

افت ۱۴ هزار واحدی شاخص کل

کسب و کار نیوز - با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل عرضه در کلیت بازار و از جمله سهم‌های ارز محور ۱.۱۶ درصد ریزش کرد و به یک میلیون و ۲۴۸ هزار واحد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، نماد خودرو روند خوبی داشت و تقاضا در این نماد بیشتر از عرضه بود اما با ادامه روند معاملات عرضه در این نمادها نیز بیشتر شد و روند این نمادها نیز نزولی شد.

نمادهای ارز محور مانند شتران، فملی، فولاد، کگل و … روندی منفی داشتند و شاخص کل متأثر از معاملات منفی همین نمادها نزولی شد.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۷هزار و ۴۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶هزار و ۹۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، فولاد و دی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید ولپارس، جوین و بمیلا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۰۰میلیارد تومان (۸۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان (۳۳درصد کل) می‌شود. همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف لیزینگ پارسیان (ولپارس) به ۶.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۲۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۱۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «تجارت عمده‌فروشی» با تقاضای ۵۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۱درصد از هشت هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۷۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱,۱۶۲درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۶۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

همچنین مطالعه کنید:

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

از ابتدای خاموشی ها فعالیت رمزارزها زیر ذره بین قرار گرفت و همین موضوع نیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *