صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / نمایش اینستالیشن تهی برنده سومین جایزه ویستا در گالری ویستا

نمایش اینستالیشن تهی برنده سومین جایزه ویستا در گالری ویستا

کسب و کار نیوز - گالری ویستا میزبان نمایشگاه انفرادی کلثوم صالحی است که سال گذشته یکی از دو برنده سومین دوره جایزه ویستا بود.

به گزارش کسب و کار نیوز، ” تهی”، عنوان این نمایشگاه است که یک اینستالیشن است و تا ۲۶ آبان ماه به تماشا است. سال گذشته هیات داوران جایزه ویستا در خصوص کار کلثوم صالحی نوشته بودند:” ایده کلثوم صالحى ویژگى هاى درونى ساختارهاى معمارى و پوست حیوانى را در همنشینى بیانگرانه اى پیش رو قرار می دهد.”

صالحی برای معرفی اثر تهی خود نوشته است : انسان یک بایگانی است! زخمی را درنظر بگیرید که حتی وجود ندارد، چیزی برای مرهم گذاشتن و مراقبت کردن نیست اما دردی است بی پایان که گاهی خارج از حد توان تحمل می شود. چیزهای زیادی در انسان یا هرموجود دیگری وجود دارد که دیده نمی شوند، اما تاثیری چنان عمیق دارند که غیر قابل تصور است; تعریف درستی نمیتوان از آنها ارائه داد اما می توان به خوبی آنها را حس کرد. در برابر اتفاقات بزرگ انسان علاقه دارد تا نشانه یا قسمتی از آنرا نزد خود نگاه دارد، مثل اینکه شئی مقدس برای پرستیدن داشته باشد یا مامنی برای پناه بردن. انسان یک بایگانی است! بایگانی نهفته ای از تاثیرات; با مرور زمان دلیل آنها فراموش می شود و در گوشه ای از ذهن یاد بود آن باقی می ماند بدون آنکه چیزی را به ظاهر تغییر دهد. هر انسان یک بهشت و یک جهنم، یک گورستان و یک محل تولد درونش دارد. هم مرزی جاودان تضادها. تضادی که کسی جز او به آن آگاه نیست.”

جایزه ویستا، به ایده های برتر هنری تعلق می گیرد که آبان ماه سال گذشته بنا به رای هیات داوران، به طور مشترک به کلثوم صالحی و حمید رضا آزاد رسید.
گالری ویستا به نشانی تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم با الزام رعایت همه قوانین بهداشتی میزبان علاقمندان است.

همچنین مطالعه کنید:

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

از ابتدای خاموشی ها فعالیت رمزارزها زیر ذره بین قرار گرفت و همین موضوع نیز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *