صفحه اصلی / اسلایدر / هشدار درباره وقوع سونامی کرونا در آذر

هشدار درباره وقوع سونامی کرونا در آذر

کسب و کار نیوز - رئیس شورای شهر تهران گفت: موج سوم کرونا که مهر آغاز شد در آبان تشدید شده و اگر اقدام تأثیرگذار برای مهار آن صورت نگیرد، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، محسن هاشمی امروز در دویست و چهل و ششمین جلسه صحن شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد پیامبر اکرم رسول‌الله (ص) اظهار داشت: اخلاق پیامبر از جمله برجسته‌ترین خصوصیات ایشان است که در حال حاضر در جهان آن را مطرح می‌کنند و ایشان پاسخ بدی را با نیکی، دشنام را با سلام، زشتی را با زیبایی و خشونت را با مهربانی پاسخ می‌دادند و با این سیره، بزرگ‌ترین دشمنان را از سر راه برمی‌داشتند یا سبب متمایل شدن آن‌ها به اسلام می‌شدند.

وی گفت:‌در ایام ولادت پیامبر اسلام شاهد وقوع دو پدیده زشت در جهان بوده‌ایم که یکی توهین به مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان توسط جریانات مشکوک با حمایت برخی از دولت‌ها بود و دیگری رفتار خشونت‌آمیز متهجران به نام اسلام که سبب دامن زدن به اسلام‌هراسی شده است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: رنجاندن مسلمانان و جریمه‌دار کردن احساسات پاک آن‌ها هر چه باشد آزادی بیان نیست و از وقوع چنین اتفاقاتی واقعا متأسف هستیم.

هاشمی درباره شدت شیوع کرونا در کشور گفت: متأسفانه در موج‌های جدید کرونا آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری به دو برابر رسیده و رو به افزایش است و این مسأله سبب مشکلات زیادی برای مردم شده که باید اقدامات لازم جهت مهار آن صورت گیرد.

وی تأکید کرد: پیش از این که کرونا اثرات مخرب خود را بیش از این برجای بگذارد، باید تصمیمات را هر چه عاجل بگیریم و این که بخواهیم پشت سر کرونا حرکت کنیم و دیرتر تصمیم‌گیری‌ها انجام شود مشکلات بیشتر خواهد شد و شاهد ادامه حرکت پاندمی کرونا خواهیم بود.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌تعطیلی دو هفته‌ای تهران ضروری است و باید به سرعت آن را اجرایی کرد.

وی بیان داشت: تلفات کرونا در ۸ ماهه نخست سال جاری در تهران، چندین برابر میزان متوسط شهدای جنگ تحمیلی و ماه‌های اوج انقلاب اسلامی بیشتر بوده است و متأسفانه برخلاف موج نخست و دوم کرونا که پس از اوج گیری دچار کاهش شد، موج سوم که مهر آغاز شد در آبان تشدید شده  و اگر اقدام تأثیرگذار برای مهار آن صورت نگیرد، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در جلسه مشترک با مجمع نمایندگان تهران، به تفاهم خوبی در جهت راهکار‌های مهار موج سوم کرونا دست پیدا کردیم که طی نامه مشترکی به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد خواهیم داد.

همچنین مطالعه کنید:

خدمات آموزش مجازی/توصیه هایی برای بهبود و توسعه شغلی

استفاده از روش های نوین در نظام آموزشی، یک ضرورت و نیاز آموزشی برای فراگیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *