صفحه اصلی / اجتماعی / بهره‌برداری از ۶۰ هزار شغل برکت در مناطق روستایی و عشایری
بهره‌برداری از ۶۰ هزار شغل برکت در مناطق روستایی و عشایری

همزمان با روز روستا و عشایر توسط رئیس جمهور انجام شد؛

بهره‌برداری از ۶۰ هزار شغل برکت در مناطق روستایی و عشایری

کسب و کار نیوز - طرح‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام شامل ۲۰ هزار طرح اشتغال‌زایی و ۵۱۰ طرح عمرانی و زیربنایی توسط رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز، همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر، ۲۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور مشتمل بر ۶۰ هزار فرصت شغلی، ۱۵۰ مدرسه، ۱۰۰ مسجد، ۱۰ مرکز جامع سلامت و ۲۵۰ طرح آب‌رسانی بنیاد برکت در مناطق روستایی و عشایری سراسر کشور توسط رئیس جمهور افتتاح شد. در این مراسم که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، حسن روحانی تاکید کرد: تلاش‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سراسر کشور بسیار ارزنده است. رئیس‌جمهور ادامه داد: طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی ستاد اجرایی فرمان امام که امروز به بهره‌برداری می‌رسد عمدتاً در مناطق روستایی و عشایری کشور و برای مردم محروم این مناطق ایجاد شده است. در این مراسم، مدیرعامل بنیاد برکت هم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق روستایی و عشایری گفت: ستاد اجرایی و بنیاد برکت برای ارائه خدمات به مردم مناطق محروم و به ویژه روستایی در کنار مجموعه‌های دولتی ایستاده‌اند.
امیرحسین مدنی افزود: ۲۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور که امروز به بهره‌برداری می‌رسد در شش ماهه نخست سال ۹۹ در مناطق روستایی و عشایری ایجاد شده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌وکار برای ۶۰ هزار نفر را به دنبال دارد. وی تاکید کرد: اسناد و مدارک تمام مشاغل ایجادشده توسط بنیاد برکت همراه با اسم و رسم، کد ملی و شماره تماس کارآفرین، موجود و قابل رصد و پیگیری است. مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نتایج فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد اظهار داشت: اتفاقات بزرگی در حوزه تولید رخ داده و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد باعث افزایش تولید گوشت قرمز و سفید شده و از واردات این محصولات جلوگیری کرده است. برای مثال، سال گذشته ۱۶ هزار تن گوشت قرمز توسط کارآفرینان برکت تولید شده است.
مدنی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در حوزه مشاغل خرد و خانگی نیز خاطرنشان کرد: ایجاد ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای سال ۹۹ در دستور کار است که باعث راه‌اندازی ۱۸۰ فرصت شغلی در مناطق محروم کشور می‌شود.
وی ادامه داد: تا پایان سال جاری طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در مجموع به ۱۰۰ هزار طرح مشتمل بر ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید. مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد در مناطق روستایی توضیح داد: امروز شاهد افتتاح ۱۵۰ مدرسه، ۱۰۰ مسجد،۱۰ مرکز جامع سلامت و ۲۵۰ طرح آب‌رسانی در مناطق روستایی هستیم. همچنین ۵ هزار واحد مسکونی برای محرومان در این مناطق در دست ساخت است. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی، کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

معاون توسعه صندوق نوآوری اعلام کرد/افزایش سهم دانش‌بنیان‌ها از اقتصاد

به گزارش کسب و کار نیوز ، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.