صفحه اصلی / سرخط خبرها / برنامه های توسعه ای ایمیدرو در فولاد نی ریز و شهرستان های مجاور
غریب پور

غریب پور در بازدید از فولاد نی ریز خبر داد

برنامه های توسعه ای ایمیدرو در فولاد نی ریز و شهرستان های مجاور

کسب و کار نیوز - خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، امروز از برنامه های توسعه ای فولاد نی ریز از سوی این سازمان، خبر داد. رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین برنامه های توسعه ای ایمیدرو برای شهرستان های این منطقه را اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، غریب پور که امروز در جریان سفر رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت به استان فارس سفر کرده بود، همراه با فرماندار و نماینده مردم این منطقه در مجلس با حضور در کارخانه فولاد نی ریز، اعلام کرد: ال سی بخش فولادسازی فعال شده و به زودی عملیات اجرایی آن پروژه شروع خواهد شد.به گفته غریب پور، ۱۰۰ میلیون یورو نیز برای طرح گندله سازی ۲٫۵ میلیون تنی نی ریز تامین شده و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح خواهیم شد.

 

پروژه کارخانه آهک و کنسانتره آهن

وی با بیان اینکه فولاد نی ریز در سال جهش تولید علاوه بر کسب رکورد تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب، برق و گاز داشته است، اظهار داشت: مقرر شده در کنار دست کارخانه آهن اسفنجی، کارخانه ای نیز برای تامین آهک مورد نیاز احداث شود. غریب پور ادامه داد: علاوه بر طرح فوق، کارخانه ای نیز برای تامین کنسانتره بخش آهن اسفنجی پیش بینی شده است.

 

اکتشاف

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین به پتانسیل های معدنی شهرستان های این منطقه از جمله آباده-جازموریان اشاره کرد و گفت: عملیات اکتشاف در پهنه آباده-جازموریان در حال به نتیجه رسیدن است و بهرام گور هم در حال اجرا است.

 

زیربناها

وی به اهمیت زیرساخت های منطقه اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده خرامه- نی ریز در نظر گرفته می شود و ایمیدرو با جدیت توسعه زیربناهای شهرستان های این ناحیه را پیگیری می کند. رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: خط انتقال آب ۴۸کیلومتری نیز برای این کارخانه پیش بینی شده که به زودی با اعتبار ۹۸ میلیارد تومانی وارد فاز اجرایی می شود.غریب پور تصریح کرد: کمیته ای با هدف پیگیری توسعه معدن و صنایع معدنی شهرستان های این منطقه در ایمیدرو تشکیل می شود.

همچنین مطالعه کنید:

دستور اژه‌ای برای بررسی بورس/ روال فعلی بورس عادی به نظر نمی‌رسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *