صفحه اصلی / اسلایدر / دلار آزاد ارزان تر از صرافی‌ها شد

دلار آزاد ارزان تر از صرافی‌ها شد

کسب و کار نیوز - نرخ دلار در صرافی ها و بازار متشکل ارزی با کاهش ۶۰۰ تومانی نسبت به روز قبل ۲۶ هزار و ۱۵۰ تومان تعيين شده درحالی که نرخ دلار در بازار آزاد حدود ۲۶ هزار تومان است.

به گزارش کسب و کار نیوز، تشدید نوسانات ارزی و ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومان باعث شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین مبنا علاوه بر افزایش عرضه در بازار با بر داشتن سقف فروش در سامانه ارزی نیما ، از سرگیری فروش ارز سهمیه ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نرخ ها را در بازار ارز فراهم کرد.

سیاستهای بازارساز روز قبل در بازار پاسخ داد و دلار با کاهش ۱۰۰۰ تومانی همراه شد؛ دلار از ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان روز گذشته صبح به ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان در پایان معاملات کاهش یافت.

امروز نیز روند نزولی نرخ ها در بازار ارز ادامه دارد و طبق اعلام فعالان بازار هم اکنون دلار در بازار آزاد ارزانتر از صرافی های بانکی و بازار متشکل فروخته می شود. یکی از دلایل ریزش قیمت ها در بازار افزایش فروشنده هاست؛ از عصر دیروز تعداد فروشنده ها در بازار ارز و سکه به صورت چشم گیری افزایش یافته است.

قیمت دلار در بازار

طی روز قبل بازارساز نیز به خاطر کاهش اختلاف نرخ رسمی دلار با بازار آزاد، نرخ داد و ستد ارز در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی را بیش از ۳ هزار تومان افزایش داد.

صرافی های بانکی خصوصاً صرافی ملی که قبل از این نرخ اسکناس یورو و دلار را برای خرید و فروش در سایت های خود درج می کردند از دیروز با اعمال تغییراتی نرخ ارز در بازار متشکل ارزی ایران را نمایش میدهند.

هم اکنون نرخ فروش دلار در صرافی ها با کاهش ۶۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۲۶ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه نرخ فروش یورو نیز با کاهش ۶۰۰ تومانی معادل ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۱ هزار تومان تعیین شده است.

گفتنی است، از روز قبل و با افزایش بیش از ۳ هزار تومانی قیمت ارز در صرافی های بانکی و کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی ها به هر کارت ملی یک بار در سال ۲۲۰۰ دلار ارز سهمیه ای می فروشند. پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه ای موقتاً در صرافی های بانکی متوقف شده بود.

همچنین مطالعه کنید:

کارگران در انتظار تصمیم دولت برای ” تصویب حق مسکن”

به گزارش کسب و کار نیوز ، ۲۳اسفند ماه بود که جلسه شورای عالی کار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *