پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / پارک ها مراکز رشد و شتاب‌ دهنده‌ها / حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از ایمینو

حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از ایمینو

کسب و کار نیوز - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مدیر طرح توسعه نوآوری و فناوریهای حوزه معدن و صنایع معدنی در افتتاحیه مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) گفت: هرکجا سخن از استارتاپ ها، شتابدهنده ها و فناوریهاست، معاونت علمی و فناوری در کنار شماست. امروز زمان تحول در عرصه فناوریهاست. زمانی میزان پیشرفت و صنعتی بودن کشورها با تعداد دودکش های کارخانجات مشخص میشد، امروز اما فناوری معیار رشد و پیشرفت کشورهاست.

به گزارش کسب و کار نیوز، کامبیز مهدیزاده در ادامه افزود: اخیرا مقام معظم رهبری بدرستی به بحث خام فروشی و تدبیر جدی در این حوزه اشاره داشتند، بنابر این با تکیه بر فناوری ها هم در عرصه نفت و هم در عرصه معدن میتوان از خام فروشی فاصله بگیریم.
مدیر طرح توسعه نوآوری و فناوریهای حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: رویکرد آقای ستاری به عنوان مرد استارتاپی دولت همواره حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها بوده است و البته عملکرد معاونت علمی در سالهای اخیر در مقایسه با سالهای گذشته نیز تاییدی بر این مدعاست. وی افزود: ابزار مالی یکی از ابزارهای حمایتی معاونت است، در حالیکه معاونت علمی و فناوری فضای کسب و کار و زیست بوم های نوآوری بویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی را مهیا کرده است.
مهدیزاده ادامه داد: امروز مشکل کشور اکتشاف درعمق است. اکثر اکتشافات در سطح است و متاسفانه کمی از روندهای بین المللی در این حوزه عقب هستیم. موضوع دیگر حوزه زمین شناسی پزشکی است که مبحث به روزی است در دنیا، و در کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته است. همچنین بحث عناصر نادر خاکی که به موضوعی استراتژیک بدل شده است. بنابراین نیاز است که در این مراکز به صورت جدی به این موضوعات بپردازیم و حمایت کنیم.
در پایان مهدیزاده اظهار کرد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار ایمینو است و حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۳ درصدی ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارش با عنوان «ریسک کشوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *